Apie tai BNS antradienį informavo Vyriausybė.
Premjerė Ingrida Šimonytė ir prie Vyriausybės suburta sveikatos ekspertų taryba pirmadienį aptarė koronaviruso situaciją, karantino priemones, taip pat vakcinavimo, testavimo klausimus.
Ekspertai siūlo toliau tęsti karantino priemones, kol pandemijos kontrolę galės perimti veikianti izoliacijos, testavimo ir atsekimo bei židinių suvaldymo sistema.
Taip pat, anot jų, karantino priemonės turi būti tęsiamos tol, kol atvejų skaičius bus mažesnis nei 200 per savaitę, o teigiamų testų dalis sudarys ne daugiau 5 procentų.
Be kita ko, ekspertai siūlo šiuo metu atsilaisvinusius PGR testavimo pajėgumus „nedelsiant nukreipti“ maksimaliam ugdymo institucijų prevenciniam testavimui ir židinių užgesinimui.
Anot ekspertų, būtina ir ankstinti pedagogų skiepijimą nuo COVID-19, atsižvelgus į „ugdymo institucijų svarbą valstybės raidai“.
Kai kurių mokytojų testavimas turėtų prasidėti dar šią savaitę, o skiepų mokytojai turėtų sulaukti vasario antroje pusėje, pirmadienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Ekspertai taip pat sako, kad būtina oro, jūrų uostuose COVID-19 imuniteto neturinčių asmenų testavimą PGR arba greitaisiais antigenų testais.
„Atlikus testą turėtų būti taikoma saviizoliacija 14 parų, sudarant galimybę atlikti PGR testą septintą izoliacijos parą ir esant neigiamam atsakymui sutrumpinti izoliaciją“, – teigia ekspertai.
„Atvykę į šalies teritoriją asmenys, kuriems oro uosto ar pasienio teritorijoje bus nustatytas teigiamas PGR ar greitasis antigeno testas turėtų būti nukreipti izoliacijai į viešbučius ar kitą apgyvendinimo vietą, kurioje bus išvengta kontakto su sveikais asmenimis“, – sako jie.
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį nutarė rekomenduoti Ministrų kabinetui karantino režimą pratęsti iki kovo pradžios, šiuo metu jis galioja iki sausio 31 dienos.