Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 05 02

Sveikatos ekspertų tarybą palikęs V.Zemlys-Balevičius negaili kritikos: „SAM man lieka mįslė“

„SAM man lieka mįslė. Visi epidemijos valdymo svertai yra šioje ministerijoje. Bet ir praėjusioje vyriausybėje, ir šioje, ši ministerija dirba be jokio plano, be atsakomybės ir be jokios refleksijos“, – Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) kritikos pažėrė sveikatos ekspertų tarybą neseniai palikęs duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.
Vaidotas Zemlys-Balevičius
Vaidotas Zemlys-Balevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ir taip, ir anaip bandau suprasti SAM viceministrės pasisakymą, bet galutinis rezultatas vis tiek lieka toks pat. SAM eilinį kartą aplankė idėjų bankrotas“, – į Sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės teiginį, esą Vilniuje koronaviruso situacija tokia įtempta, kad artimiausiomis savaitėmis reikėtų permąstyti bet kokį kontaktą, sureagavo mokslininkas.

Feisbuke duomenų mokslininkas rašo: „Pirmasis bankrotas buvo rudenį, kai kylant skaičiams niekaip nebuvo prisiruošta įvesti apribojimų. Rezultatus visi matėm. 2020 metais nuo COVID-19 mirė virš 3k (3 tūkst. – red. past.) žmonių ir Lietuva su savo atvejų skaičiais buvo topuose.

ekrano nuotr./Sveikatos ekspertų tarybą palikęs V.Zemlys-Balevičius negaili kritikos: „SAM man lieka mįslė“
ekrano nuotr./Sveikatos ekspertų tarybą palikęs V.Zemlys-Balevičius negaili kritikos: „SAM man lieka mįslė“

Antras bankrotas ištinka dabar. Vilniaus situacija nuosekliai blogėjo nuo vasario mėnesio. Buvo gausybė laiko priimti kokius nors sprendimus, kurie gerintų situaciją, bet vietoje to buvo pasirinkta nieko nedaryti. Ir tik kai jau užsipildė ligoninės SAM siūlo permąstyti visus kontaktus. Visi tie, kurie norėjo permąstyti, tai jau seniai padarė.“

Anot V.Zemlio-Balevičiaus, racionali visuomenės dalis seniai suprato, kaip reikia saugotis ir visados tai darė.

„O kam saugotis likusiai daliai kai aišku, kad apribojimų niekada neįves? Apie juos net šnekėti nustojo, nors kitose šalyse prie tokių skaičių niekam nekiltų klausimų.

Apie kažkokius tai dokumentus, sprendimų pagrindimą galima tik pasvajoti. Tai svajojam. Kas belieka?

Visos viltys dedamos dabar į vakcinaciją ir gyventojų sąmoningumą. Ir kaip tik netyčia tai sutampa su tuo, kad Vilniuje tada SAM absoliučiai nieko nereikia daryti. Vakcinacijos IT sistemą Vilnius nusipirko pats, nelaukdamas SAM daromos registracijos sistemos, kuri, buvo iš karto aišku, kad neveiks ir jos galų gale buvo atsisakyta. Vakcinas pristato ES, kas nuo SAM visiškai nepriklauso. Visą vakcinacijos procesą vykdo savivaldybė. Aišku, negražiai atrodo kai nieko nedarai, bet sprendimas tai paprastas, duodi interviu žurnalistams, kad reikia visuomenei pačiai susiprasti, padarai gražią vagonų animaciją ir eini gert arbatos bei tapšnot sau per petį“, – kritikos negailėjo jis.

„SAM man lieka mįslė, – tęsė mokslininkas ir pridūrė: visi epidemijos valdymo svertai yra šioje ministerijoje. Bet ir praėjusioje vyriausybėje, ir šioje, ši ministerija dirba be jokio plano, be atsakomybės ir be jokios refleksijos. Koks yra epidemijos valdymo planas? Kaip sekasi jį vykdyti? Kuo jis paremtas? Kas per pastarąjį mėnesį buvo padaryta gerai, o kas ne? Kokios epidemijos valdymo priemonės pasiteisino, o kurios ne? Tiek daug klausimų, o atsakymų nėra. Net savaitinę epidemijos apžvalgą daro LRV. Apie kažkokius tai dokumentus, sprendimų pagrindimą galima tik pasvajoti. Tai svajojam. Kas belieka?“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?