Apie tokią neoficialiai galiojančią tvarką „15min“ informavo nepanoręs prisistatyti dviems privačioms klinikoms vadovaujantis gydytojas.
„Praėjusią savaitę buvo universiteto rektoriaus pasitarimas, kuriame Humanitarinio instituto vadovas Povilas Tomašauskas pranešė, kad visi pirmakursiai, kurie atvyksta studijuoti į VGTU ir lankys fizinio lavinimo paskaitas, privalo atnešti sveikatos patikros pažymas, išduotas Dvarčionių šeimos sveikatos centro“, – pasakojo gydytojas.
Anot pašnekovo, universiteto bendruomenė bijo pasipriešinti primestai tvarkai, mat minimas instituto direktorius yra ir Vilniaus tarybos narys.
Nieko blogo neįžiūri
VGTU Humanitarinio instituto vadovas neneigia, kad studentams yra rekomenduojama viena klinika.
„Esame sudarę bendradarbiavimo sutartį su Dvarčionių šeimos sveikatos centru. Jie mums dovanoja įvairios technikos, o už tai mes šią įstaigą rekomenduojame studentams“, – „15min“ aiškino VGTU Humanitarinio instituto vadovas P.Tomašauskas.
Jis tikino, kad studentai „nėra verčiami“ registruotis klinikoje, o sutartyje su klinika nenurodomas skaičius, kiek studentų turėtų būti medicinos centro klientais.
„Čia tikrai nėra jokių korupcinių susitarimų, man nė mintis tokia nekiltų“, – nukirto P.Tomašauskas. Anot miesto politiko, naudą iš to esą gauna visa universiteto bendruomenė, o ne konkretūs asmenys. „Čia labiau matau nešvarią konkurencinę kovą, juk visos klinikos nori pasipelnyti“, – tikino P.Tomašauskas.
Anot Vilniaus tarybos nario, kai kurių klinikų vadovai „bėgioja po auditorijas“ ir siūlo savo paslaugas.
„Tam ir sudarėme sutartį, kad tokie dalykai baigtųsi“, – tikino Humanitarinio instituto vadovas.
Sutartį su klinika pasirašęs VGTU rektorius Romualdas Ginevičius abejoja P.Tomašausko geranoriškais ketinimais.
„Man buvo aiškinama, kad sutartis su viena klinika padės medicinos pažymas padaryti skaidresnes, esą tolimesniuose Lietuvos kampeliuose jas galima nusipirkti. Idėja gal nebloga, bet kaip tai įgyvendinti, man ir nebuvo atsakyta – visas pažymas privalu priimti“, – sakė R.Ginevičius.
Studentai – įrankis
Universiteto ir klinikos sutartyje VGTU studentams ir dėstytojams numatytos lengvatos – daugelį paslaugų, kurios turėtų būti mokamos, jie gauna nemokamai.
„Naudos gauna visi, nesuprantu, kas čia galėtų būti įtartino. Mes už tai neatlygintinai dovanojame įvairią įrangą“, – tikino Dvarčionių šeimos medicinos centro direktorė Rosanda Pajedienė.
Sutartyje universitetas įsipareigoja skleisti informaciją apie įmonę, studentams rekomenduoti jos paslaugas.
Tokie verslininkų geradariški mostai vartotojų atstovams kelia abejonių. Pasak jų, tokiu būdu studentai spaudžiami į kampą.
„Tai paplitusi praktika, kai daug vartotojų vienijanti institucija panaudojama rinkodaros tikslais. Teisiškai ir morališkai tai nėra skaidru, o vartotojas spaudžiamas į kampą“, – sakė Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.