15min skaitytojos atsiųstose pirmadienį darytose nuotraukose išties matosi gausu muselių gaišenų.
Kitą dieną, antradienį, apie pietus atvykus į Šventąją jų buvo kur kas mažiau. Tačiau vis tiek palei pakrantę galima pamatyti.
Tiesa, ekspertai ragina poilsiautojų nedramatizuoti.
„Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius priminė, kad jūra yra gyvas organizmas.
„Natūralu, kad priklausomai nuo vėjo stiprumo, krypties bei vandens srovių, jūra kartas nuo karto į krantą išmeta įvairių gamtinių atliekų – dumblių, kitų vandens augalų, kriauklių, muselių ar kitko.
„Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai reguliariai valo paplūdimius ir išveža čia susikaupusias gamtines bei kitokias atliekas“, – 15min sakė jis.
Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis sakė iš nuotraukų negalintis spręsti, kokie čia gyviai, tačiau paragino į tokį reiškinį reaguoti ramiai.
„Kiekvienais metais masinio skraidymo metu vabzdžiai skrenda į jūrą ir ten pabaigia gyvenimą. O po to juos bangos išplauna į krantą. Kiekvieną vasarą, kiekvienos rūšies vabzdžių skraidymo metu bus. Jei skraidys karkvabaliai, bus karkvabaliai. Bus ir boružių, laumžirgių, vapsvų, žiedmušių periodai“, – kalbėjo jis.
Be to, E.Paplauskio teigimu, reikia džiaugtis, jog Lietuvos gamta nėra išnuodyta raundapu ir kita chemija bei gyvybės aplinkoje yra.