Tai jis sakė komentuodamas Briuselyje penktadienį įvykusį susitikimą su Lenkijos švietimo ministre Katarzyna Hall.
„Aptarėme, kaip gyvensime toliau. (...) Džiaugiuosi, kad nebėra žvilgsnio atgal, kalbėjimo, ar nereiktų atkeisti, revizuoti priimtų sprendimų. Veikiau buvo kalbėtasi, kaip tokius jautrius sprendimus ar Lenkijoje, ar Lietuvoje tautinių mažumų atžvilgiu reikia ruošti įgyvendinti“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė G.Steponavičius.
Pasak jo, reikia tarpvalstybinio dialogo švietimo srityje ir tarp Lietuvos valdžios institucijų bei tautinių mažumų bendruomenių.
„Aš informavau mano kolegę, kad mes ir su papildomomis lėšomis ir su tikslinių lėšų planu suvokdami klausimo jautrumą dėl intensyvesnio lietuvių kalbos mokymo diegimo tautinių mažumų mokyklose dirbame sistemiškai. To prašė ir mano kolegė. (...) Mes sutarėme ministerijų lygmeniu derintis ir aiškintis pozicijas. Lygiai taip pat sutarėme, kad susikalbėjimui padėtų nuolatinis ministrų lygio dialogas“, – teigė ministras.
G.Steponavičiaus teigimu, susitikimo metu vyravo dalykiškas ir korektiškas tonas.
„Yra noras nesižvalgyti atgal, o suvokimas, kad valstybinės kalbos mokymas yra kiekvienos valstybės vienas svarbiausių prioritetų“, – sakė jis.
Ministras, paklaustas, apie valstybinės kalbos baigiamojo egzamino suvienodinimą, kuriam prieštarauja Lietuvos lenkų mažuma, sakė: „Klausimas yra kaip tinkamiau pasiruošti nuo 2013 metų dabartiniams dešimtokams, būsimiems vienuoliktokams laikyti šį egzaminą“.
Pasak jo, siekiant šio tikslo nuo rugsėjo 1 dienos tautinių mažumų mokyklų vienuoliktokams lietuvių kalba bus dėstoma papildomai. G.Steponavičius teigė, kad šiemet yra numatyta skirti daugiau kaip 3 mln. litų papildomai dirbsiantiems mokytojams.
Susitikime su K.Hall, anot jo, buvo iškelti ir lietuvių tautinės mažumos Lenkijoje mokyklų tinklo išlaikymo bei aprūpinimo vadovėliais klausimai.