Kai kurios savivaldybės – Varėnos, Plungės, Skuodo, Šilutės, Telšių rajonų – mokyklų tinklo reformai ir Vyriausybės nustatytoms klasių formavimo taisyklėms reiškia nepritarimą.
Pasak jų, pokyčiai atneš ne naudos, o žalos – kaimiškose vietovėse gyvenantys vaikai praras motyvaciją mokytis, nes iki centre esančios mokyklos kiekvieną dieną turės įveikti didelius atstumus, jiems neliks laiko užklasinei veiklai, gyventojai nenorės kurtis toliau nuo centro, kur mokyklų nėra.
Teigia, kad nuo griežtesnių sprendimų atsitraukė
Ketvirtadienį 15min studijoje apsilankiusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė pasakojo, jog su savivaldybėmis, Lietuvos savivaldybių asociacija apie mokyklų tinklo pokyčius diskutuoja nuo praėjusių metų pavasario.
Nuo kai kurių griežtesnių sprendimų, pasak ministrės, nuspręsta atsitraukti.
Lietuvoje nerengiame mokytojų, kurie galėtų dirbti su įvairių lygių vaikais ir įvairaus amžiaus grupėmis.
„Tarkime, pradinis ugdymas. Iš pat pradžių galvojome, kad pradiniame ugdyme neturėtume leisti jungtinių klasių. Ir jeigu jūs manęs paklaustumėt, aš manau, kad taip, neturėtumėm [leisti], nes Lietuvoje nerengiame mokytojų, kurie galėtų dirbti su įvairių lygių vaikais ir įvairaus amžiaus grupėmis. Mes neturime mokytojų komandų, kol kas negalime to sau leisti“, – dėstė J.Šiugždinienė.