Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 10 06

Pedagogų antausis: mokytojai masiškai boikotavo Kaune jiems surengtą festivalį

Šią savaitę Kaune vykusį Mokytojų festivalį aptemdė pedagogų boikotas – į renginį atvyko tik apie pusė jame užsiregistravusių žmonių. Dalis apsigalvojo likus nedaug laiko iki renginio ir atšaukė užsakytus autobusus, todėl festivalio dieną kai kuriose kūrybinėse dirbtuvėse nepasirodė nė vienas iš anksto užsiregistravęs dalyvis. Aiškėja, kad profsąjungas suerzino tai, jog renginį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).
Kėdės
Kėdės. Asociatyvinė nuotr. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tarptautinės mokytojo dienos proga trečiadienį Kaune vyko didelis pedagogams skirtas renginys, kuriam duris atvėrė Vytauto Didžiojo (VDU), Kauno technologijos (KTU) universitetai, muziejai. Juose vyko kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir meistriškumo pamokos.

Tačiau organizatorių laukė nemaloni staigmena – neatvyko nemaža dalis renginyje turėjusių dalyvauti pedagogų.

Nors VDU konferencijų salė, talpinanti daugiau kaip 700 žmonių, buvo pilna, tačiau kai kurios kūrybinės dirbtuvės, į kurias registravosi po 200 ar daugiau žmonių, buvo arba visai tuščios, arba jose pasirodė tik keli pedagogai.

Kaip 15min sakė VDU komunikacijos vadovė Ina Žurkuvienė, griežta apskaita nebuvo vykdoma, tačiau skaičiuojama, kad į festivalį neatvyko apie 800–1000 mokytojų.

E.Jesinas: valdžia demonstruoja cinišką požiūrį

Renginio organizatoriai kurį laiką suko galvą, kas turėjo nutikti, kad pedagogai net atšaukė iš anksto užsakytus autobusus, tačiau tiesa netruko paaiškėti – boikotuoti renginį mokytojus paragino kai kurios profesinės sąjungos.

Jų vadovai nusprendė, kad į renginį nereikia vykti, nes jį inicijavo ŠMM, be to, jie pasipiktino, kad taip taškomi pinigai, kurių labai trūksta.

Kaip 15min teigė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) vadovas Eugenijus Jesinas, tai yra reakcija į valdžios požiūrį.

„Jokio liepimo nebuvo – buvo viešas kreipimasis į visus Lietuvos mokytojus, pasirašytas ne tik mano, bet ir kitų profsąjungų vadovų. Mes manome, kad šiuo metu, kai valdžia siūlo populistinius sprendimus ir demonstruoja cinišką požiūrį į pedagogų problemas, būtų netikslinga dalyvauti tokioje vadinamojoje puotoje. Gal žmonės sureagavo“, – motyvus dėstė profsąjungos pirmininkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eugenijus Jesinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eugenijus Jesinas

Jis pabrėžė, kad kreipimasis į pedagogus buvo išplatintas dar rugsėjį, sužinojus apie planuojamą festivalį.

Šiame pareiškime, kurį, be E.Jesino, pasirašė Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė bei Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė, piktinamasi, kad grandioziniam renginiui atsiranda lėšų, kurių trūksta vadovėliams, mokymo priemonėms ir mokytojų darbo užmokesčiui.

Renginys mokytojų atstovų buvo pavadintas puota maro metu.

LŠĮPS, anot jo, priklauso apie 5 tūkst. narių.

Tačiau ne visiems mokytojų profesinių sąjungų, kurių Lietuvoje iš viso yra šešios, vadovams mintis boikotuoti renginį pasirodė gera.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas 15min sakė negirdėjęs apie raginimą mokytojams nedalyvauti renginyje Kaune ir pats to daryti neraginęs, o Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, kalbėdamas su 15min, neslėpė labai skeptiškai vertinantis kolegų veiksmus.

Viceministras G.Kazakevičius: apmaudu

„Visi kartu, vilniečiai ir kauniečiai, norėjome dovanoti mokytojams tikrą, gražią, turiningą šventę – įdomią ir naudingą tiek savo turiniu konferencijose, diskusijose, dirbtuvėse, tiek puikiu koncertu „Žalgirio“ arenoje. Apmaudu, jei šie mūsų siekiai ir ketinimai profsąjungų buvo interpretuoti kitaip ir renginys raginamas boikotuoti“, – 15min raštu atsiųstuose atsakymuose teigė švietimo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gražvydas Kazakevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gražvydas Kazakevičius

Nors dalį švietimo darbuotojų profsąjungų labiausiai suerzino tai, kad renginį inicijavo ŠMM, viceministras pabrėžė, kad jį organizavo ne ministerija, o Kauno miesto savivaldybė ir VDU, o prisidėjo KTU, Švietimo mainų paramos fondas, „Kaunas 2022“.

„Mokytojų festivalis visų pirma buvo skirtas mokytojų idėjų mainams, buvo pakviesti įdomūs lektoriai, pvz., Andrius Tapinas, prof. Liudas Mažylis, vyko konferencija apie XXI a. švietimo iššūkius, tarptautinių programų pristatymai, veikė kūrybinės dirbtuvės, festivalio dalyviams buvo pasiūlyta keliasdešimt tikrai įdomių, šiuolaikiškų renginių. Visi šie renginiai buvo nemokami ir mokytojai galėjo laisva valia rinktis, kurie įdomūs ar naudingi“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų