Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 29

Švietimo profsąjunga pristabdo pasirengimą streikui, žemaičiai kol kas planų streikuoti neatsisako

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) taryba ketvirtadienį nutarė pristabdyti pasirengimą balandį planuotam mokytojų streikui, nes viliasi, kad derybos su Švietimo ir mokslo ministerija bus sėkmingos.
Mokytojų streikas
Mokytojų streikas

„Streiko skelbimo neatsisakome, bet pristabdome pasirengimo procesą, kol vyksta derybos su Švietimo ir mokslo ministerija“, – ketvirtadienį BNS sakė LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Jo teigimu, pasirengimas streikui atidėtas iki gegužės 1-osios. Mat iki to laiko ministerija profsąjungoms turi pateikti parengtą naują švietimo finansavimo ir pedagogų darbo apmokėjimo tvarką.

A.Jurgelevičius teigė matąs ministerijos pastangas ieškoti kompromisų ir vylėsi, kad pavyks susitarti be streiko. Kaip gerą ženklą jis nurodė drauge su ministerija pradėtą vykdyti socialinės partnerystės programą. Jo teigimu, šios programos tikslas – kolektyvinės sutarties pasirašymas.

Tuo metu Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas toliau aktyviai rengiasi balandžio 10-ąją numatytam neterminuotam mokytojų streikui.

„Šiuo metu kaip tik vyksta slapti balsavimai dėl streiko skelbimo. Kai kurios mokyklos jau įteikė darbdaviams pranešimą dėl balandžio 10-osios streiko“, – BNS sakė vienas šios profsąjungos lyderių Eugenijus Jesinas.

Tačiau ir jis neatmetė galimybės, kad vis dėlto streikas bus laikinai atidėtas, jeigu profsąjunga „pamatys, kad derybos pajudėjo iš mirties taško“.

E.Jesino teigimu, tai paaiškės po kitą savaitę suplanuoto susitikimo su švietimo ir mokslo ministru Gintraru Steponavičiumi. Per jį žemaičiai tikisi su ministru pasirašyti susitarimą dėl anksčiau žodžiu duotų įsipareigojimų.

Vasario pabaigoje įspėjamajame dviejų valandų streike dalyvavo apie 300 mokyklų, iš viso jų Lietuvoje yra apie 1300.

Streikuotojai reikalavo keisti mokyklų finansavimo sistemą, atidėti planuojamą pedagogų atestaciją, koreguoti darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų užtikrintas darbo krūvis.

Šiuo metu ministerijoje veikia dvi darbo grupės, kurios sprendžia ir kai kuriuos šių profsąjungų iškeltus klausimus.

Pasak ministerijos, 2003–2010 metais bendrojo lavinimo mokyklose mokinių skaičius sumažėjo 128 tūkst., o pastaraisiais metais kiekvieną rugsėjo 1-ąją į mokyklas susirenka maždaug per 20 tūkst. mažiau mokinių negu ankstesniais. Dėl to šalyje pertvarkomas mokyklų tinklas, uždaromos ištuštėjusios ugdymo įstaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas