„Valdantieji elgiasi nervingai, nesugeba ramiau reaguoti į kritiką, kuri sklinda iš opozicijos. Aišku, ir konservatoriai, pagrindinė opozicinė partija, jaučiasi, kad yra puolami, galbūt ne visada pagrįstai. Vietoj to, jog valdančioji dauguma bandytų priimti sprendimus, projektus, kuriuos siūlo vyriausybė, ar daryti reformas, jie labiau linkę žiūrėti į praeitį, į tas istorijas ir ieškoti kaltų už buvusius sprendimus“, – LRT TELEVIZIJAI sakė T.Janeliūnas.
Įtampą, pasak TSPMI profesoriaus, lemia ir artėjantys rinkimai bei partijų noras parodyti, kad jos kovoja už visuomenės interesus. Tai, pašnekovo teigimu, trukdys Seimo darbui.
Kalbėdamas apie „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio iniciatyvas steigti naujas tyrimų komisijas, T.Janeliūnas tikina pastebintis, kad frakcijoje nėra vieningo palaikymo šiuo klausimu.
„Tarkim, Vytautas Bakas yra užsiminęs, kad tai devalvuoja jau atliktų tyrimų Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete svarbą. Kuo daugiau tokių tyrimų, tuo mažesnė prasmė to, kas buvo daroma anksčiau. Manau, kad įtampos frakcijoje tikrai netrūksta. Jau matėme keletą žmonių, kurie pasitraukė iš frakcijos dėl nesutarimų. Tai liudija, kad nėra monolitinės paramos R.Karbauskio iniciatyvoms, greičiausiai frakcijoje tos skirtingos pozicijos nedings ir nebus taip lengva suvaldyti visus frakcijos narius ir šį sezoną“, – svarstė T.Janeliūnas.
TSPMI profesoriaus manymu, natūralu, kad valdantieji, siekdami išlaikyti daugumą Seime, siekia bendradarbiauti su tomis frakcijomis, kurios pritartų valančiųjų siūlymams, tačiau nebūtinai bendradarbiavimas vyks sklandžiai.
„Tvarka ir teisingumas“, aišku, supranta tą poreikį ir branginsis arba nenorės pigiai pasirašyti tokių susitarimų. Aišku, tai vers ieškoti tam tikrų nuolaidų vyriausybės siūlymuose, galbūt kai kuriais atvejais tai palengvins daugumos paieškas Seime. Bet nebūtinai tai pavyks taip sklandžiai, kaip tikisi valdantieji. Gali būti, kad kuo daugiau partnerių, tuo labiau skirsis pozicijos ir atitinkamai ilgiau užsitęs pats procesas renkant daugumą Seime“, – sakė T.Janeliūnas.