Praėjusią savaitę toks aparatas buvo nugriautas pačiame centre, ties vadinamaisiais Buities rūmais.
Anot bendrovės TEO atstovo Antano Bubnelio, šiuo metu Klaipėdoje veikia daugiau nei 100 taksofonų. Tačiau pastaruoju metu nauji telefono aparatai nėra įrengiami, jų tinklas neplečiamas, tik išlaikomas stengiantis perkelti taksofonus iš vietų, kur jie nėra naudojami į populiaresnes viešąsias erdves.
Klaipėdoje yra apie 100 taksofonų. |
„Taksofonai šiuo metu įrengti tose vietose, kur yra didžiausi žmonių srautai ir aktyviausiai jais naudojamasi. Tai yra centrinės miestų gatvės, kurortai, įvairios įstaigos, pavyzdžiui, ligoninės, mokslo įstaigos, bendrabučiai ir pan. Miestų centruose esančiais taksofonais dažniausiai skambina turistai“, – teigė A.Bubnelis.
Anot jo, taksofonus išlaikyti bendrovei nuostolinga, tačiau teikti tokias paslaugas įpareigoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos Universaliųjų elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisyklės.
Tyrimų duomenimis, per pirmąjį 2008 metų pusmetį taksofonais yra skambinę vos 3,8 proc. Lietuvos gyventojų. Yra ir tokių taksofonų, iš kurių per mėnesį nėra skambinama nė karto.
TEO atstovo teigimu, visame pasaulyje taksofonų populiarumas yra smarkiai sumažėjęs ir toliau tebemažėja. Įvairiose šalyse šių telefonų tinklai yra mažinami ar net naikinami. Tai dažniausiai priklauso nuo šią rinką reguliuojančių institucijų. „Pavyzdžiui, Europos Sąjungai nepriklausančioje Norvegijoje taksofonų nuspręsta visai atsisakyti“, – sakė A.Bubnelis.
Didžiausią populiarumą taksofonai buvo pasiekę maždaug prieš dešimtmetį. Tuo metu Lietuvoje jų buvo daugiau nei 7,5 tūkstančio. Praėjusių metų viduryje jų skaičius sumažėjo iki beveik 3 tūkstančių, o naudojimasis jais smuko dešimtimis kartų.