Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 05 20

Talkos Kauno rajone palikimas – padangų kalnas

Domeikava jau daugiau kaip metus skęsta senose padangose. Jų sąvartynas iškilo per praėjusių metų akciją „Darom“. Akcija baigėsi, bet padangų kalnas neišnyko. O per šių metų akciją dar labiau paaugo.
Padangų sąvartynas Domeikavoje
Padangų sąvartynas Domeikavoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Nebežinome, ką daryti, į ką kreiptis. Žadėjo padėti seniūnija, tačiau, kaip mums aiškino, kol atostogauja ekologas nieko nebus daroma“, – skėsčiojo rankomis šalia nelegalaus sąvartyno gyvenantys žmonės. Jų teigimu, padangos atrodo labai neestetiškai, trukdo įvažiuoti į kiemą, teršia aplinką.

Blogo įpročio įkaitai

Visoje Lietuvoje vykstančios talkos „Darom“ vienas savanorių Domeikavos seniūnijoje Irenijus Šmidtas prisiminė, kad pernai buvo numatyta laikina vieta senoms padangoms krauti – išasfaltuota aikštelė šalia Vandžiogalos plento 106-ojo daugiabučio. Anksčiau tai buvo galinė maršrutinio autobuso stotelė, o dabar joje sustoja 54-as maršrutinis mikroautobusas.

Gyventojai šia aikštele mielai pasinaudojo. Tačiau pasibaigus akcijai „Darom“,  padangų krūvos neskubėta išvežti – jos neliko tik po kelių mėnesių.

„Buvo sutarta su bendrove „Zutra“ ir padangos pagaliau išgabentos. Bet žmonės ir toliau iš inercijos padangas į tą vietą tempia. Bandėme klijuoti įspėjimus, kad padangas čia palikti draudžiama, tačiau juos nuplėšia ir vėl veža“, – apgailestavo I.Šmidtas.

Jam antrino Domeikavos seniūnas Raimondas Stankus: „Žinot kokie pas mus žmonės – prie kapinių stovinčiuose konteineriuose palieka televizorius, padangas. Sargų neišrikiuosi visur.“

Seniūnas padarė klaidą

Seniūnas pripažino padaręs klaidą, kai patikėjo, jog bendrovė „Zutra“, su kuria sudaryta sutartis, per dvi savaites sąvartyną iškuops. Todėl buvo nuspręsta surinktas padangas kurį laiką laikyti aikštelėje ir niekur kitur jų nesandėliuoti.

„Žmonės įprato čia jas vežti, todėl netrukus vėl susidarė krūvelė, kuri vis didėjo. Buvome ją jau beveik išnaikinę, tačiau bendrovė atsisakė viską išvežti, nes Kauno rajono savivaldybė jai nesumokėjusi pinigų. Bandžiau įkalbėti, kad, jei yra sutartis, tai ir sumokės, tačiau nepavyko. O per tą laiką kelios padangos vėl virto didele krūva“, – apmaudą liejo R.Stankus.

Neliks per kelis mėnesius?

Aplinkinių namų gyventojus seniūno pasiteisinimai mažai guodžia. Jiems svarbiausia – žinoti, kada neliks atliekų. Domeikavos seniūnas tikino, kad padangos po truputį išvežamos ir per kelis mėnesius jų turėtų nelikti. Tačiau pats abejoja, ar ši istorija taip lengvai baigsis.

„Viskas turėtų ilgainiui susitvarkyti, bet bus sunku. Kelis kartus pagavau už rankos padangomis norinčius čia atsikratyti žmones. Kai kurie jas vežė net iš Ringaudų. Sakau – juk yra speciali tam skirta aikštelė Raudondvario plente, kitose vietose. Apsisuko ir išvažiavo. Tačiau gali būti, kad po to savo padangomis jie atsikratė kur nors miške“, – kaltę jautė R.Stankus.

Kur palikti

Kauno miesto ir rajono gyventojai senas padangas (iki 5 vnt.) ir kitas namų ūkio atliekas, išskyrus komunalines, gali nemokamai pristatyti į stambių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles: Nemajūnų g. 15B, Raudondvario pl. 155D, Ašigalio g. 20 („Kauno švaros“ aikštelė), Julijanavos g. 1A, T.Masiulio g. 18E („Kuusakoski“ aikštelė).

Pagal Lietuvoje galiojančių teisės aktų reikalavimus, autoservisai privalo pasilikti visas po mašinos remonto ar aptarnavimo susidariusias atliekas, senas padangas – taip pat. Grąžinti jas transporto priemonės savininkui ar naudotojui draudžiama.

Nusidėvėjusios padangos gali būti panaudotos energijai gaminti arba perdirbtos į antrines žaliavas. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.kaunoratc.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos