Šių įvykių kontekste viceministras M.Abukevičius išreiškė solidarumą ir paramą Ukrainai augančio Rusijos spaudimo kibernetinio saugumo srityje bei dar kartą patvirtino Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos atsparumą prieš kibernetines atakas.
Viceministrai aptarė ir galimybę aktyvuoti nuo 2019 m. veikiančią Lietuvos vadovaujamą tarptautinę kibernetinę greitojo reagavimo komandą, kuri teiktų paramą Ukrainai kovojant su kibernetinėmis atakomis.
„Mums svarbu pademonstruoti solidarumą su Ukraina ir teikti jai paramą, o kibernetinės greitojo komandos pasitelkimas esant poreikiui yra vienas iš šio Lietuvos vadovaujamo tarptautinio projekto tikslų“, – sakė krašto apsaugos viceministras M.Abukevičius.
Nuolat budinti aukštos parengties ES kibernetinė greitojo reagavimo komanda yra pasirengusi išvykti, kai tik bus konkrečiai susitarta dėl tokios pagalbos teikimo. Šią tarptautinę komandą sudaro kibernetinio saugomo ekspertai iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Kroatijos ir Estijos. Komanda be kitų užduočių gali būti panaudota didelės kibernetinės krizės metu ar, esant poreikiui, sustiprinti ES institucijų gynybą. Lietuva ėmėsi iniciatyvos kurti realiai veikiančias daugiašales pajėgas, kurios buvo sukurtos per trumpą laiką ir sėkmingai budi keletą metų.
Viceministrai aptarė ir galimybę stiprinti bendradarbiavimą per Regioninį kibernetinio saugumo centrą Kaune, kuris pradėjo veikti praėjusių metų vasarą. Čia dirbantys kibernetinio saugumo specialistai iš Lietuvos, JAV, Sakartvelo ir Ukrainos prisideda prie regiono valstybės ypatingos svarbos infrastruktūros kibernetinio saugumo užtikrinimo.
Nuo pat Rusijos karinės agresijos 2014 m. Ukrainoje pradžios Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą, karinį rengimą ir mokymą, dalyvavimą bendrose pratybose, sužeistų karių gydymą ir reabilitaciją.