Teismo pirmininkas Antanas Simniškis žurnalistams pranešė, kad atnaujinta byla bus nagrinėjama rugsėjo 28 dieną.
Teisėjų garbės teismas verdiktą turėjo skelbti byloje dėl dviejų epizodų – dėl N.Venckienės raginimo nevykdyti teismo sprendimo ir netinkamo elgesio Garliavos šeimos klinikoje. Generalinė prokuratūra savo ruožtu yra paprašiusi Seimo panaikinti šios Kauno teisėjos neliečiamybę.
Gegužės 16 dieną N.Venckienei buvo iškelta dar viena drausmės byla dėl jos viešų pasisakymų, raginančių gyventojus patiems vykdyti teisingumą, nesikreipiant į teismus.
„Teisėjų garbės teismas (...) daro išvadą, kad šio bylos yra iš esmės dėl to paties dalyko, t.y. dėl N.Venckienės elgesio, susijusio su teismo sprendimo vykdymu-nevykdymu. Antroji iš bylų, t.y. naujai iškelta drausmės byla apima šituo aspektu platesnį kontekstą“, – sakė A.Simniškis.
„Teisėjų garbės teismo vertinimu, esant tokiai situacijai, kai šioje drausmės byloje ir naujai gautoje drausmės byloje nagrinėjamo dalyko dalis iš esmės sutampa, jų nagrinėjimo dalykas yra tarpusavyje susijęs kaip vienos visumos sudedamosios dalys, išsamiam visapusiškam ir objektyviam faktinių aplinkybių nustatymui bei įvertinimui, teisingam bylų išnagrinėjimui ir tinkamam drausminės atsakomybės priemonės, esant pagrindui ją taikyti, parinkimui yra tikslinga šias drausmės bylas nagrinėti kartu viename teismo posėdyje“, – motyvus sujungti bylas vardijo teismo pirmininkas.
Paklaustas, kodėl sujungtos bylos nagrinėjimas nukeltas trims mėnesiams, A.Simniškis teigė, jog tai bus pirmoji diena, kai bus galima surinkti būtiną kvorumą nagrinėti bylą.
„Teisėjų garbės teismas negali organizuoti tinkamo posėdžio, nes nesurenka kvorumo tam, kad posėdis galėtų įvykti. (...) Pagal įstatymą teisėjų garbės teismą sudaro devyni nariai, tam, kad posėdis galėtų įvykti, kvorumas reikalingas septynių narių. Teisėjų garbės teismas, kaip jums žinoma, posėdžiauja kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Prognozuojant, ar galima surinkti kvorumą liepos, rugpjūčio mėnesį buvo prieita prie išvados, kad nei paskutinė liepos, nei paskutinį rugpjūčio penktadienį Teisėjų garbės teisma negali surinkti kvorumo“, – aiškino teisėjas.
„Teisėjai taipogi yra žmonės, turintys teisę į atostogas, tos atostogos suplanuotos“, – pridūrė A.Simniškis.
Į klausimą, kodėl teismas bylų nesujungė anksčiau, jis atsakė, kad Teisėjų garbės teismas su Teisėjų etikos ir drausmės komisija „informacija nesikeičia“.
„Byla buvo iškelta gegužės 16 dienos sprendimu. Aš noriu atkreipti dėmesį, kad Teisėjų garbės teismas naujai iškeltą bylą gavo birželio 6 dieną. (...) Teisėjų etikos ir drausmės komisija informacija nesikeičia. Teisėjų etikos ir drausmė komisija, priėmusi sprendimą visų pirma turi tą sprendimą surašyti, paruošti bylą ir po to oficialiai ta byla yra perduodama Teisėjų garbės teismui“, – sakė jis.
Jis pažymėjo, kad norint sumažinti kvorumo dydį arba padidinti teismo narių skaičių, reikia keisti Teismų įstatymą.
Teisėjų garbės teismas gali skirti pastabą, papeikimą, griežtą papeikimą ir turi galimybę kreiptis į prezidentę, kad pažeidimą padaręs teisėjas būtų atleistas iš pareigų.
Teisėjų garbės teismas pernai balandį jau siūlė Daliai Grybauskaitei atleisti N.Venckienę už teisėjų etikos pažeidimus. Tačiau tada prezidentė atsisakė tai padaryti, sakydama, kad nuobauda nebuvo adekvati pažeidimui.
Prokurorai nori pateikti įtarimus N.Venckienei dėl teismo sprendimo nevykdymo ir kitų nusikalstamų veikų, todėl generalinis prokuroras paprašė Seimo panaikinti jos teisinę neliečiamybę. Parlamentarai šiuo klausimu dar nėra priėmę sprendimo.
Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą, kurią globojo jos tėvo Drąsiaus Kedžio sesuo Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė, perduoti motinai. Sprendimas įvykdytas šių metų gegužės 17-ąją.
D.Kedys savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei pedofilijos byloje įtarimai nėra pateikti. Dėl šios nusikalstamos veikos kaltinamas vienintelis dabar jau miręs Andrius Ūsas.