2020 01 20

Teisėsauga tiria galimą Utenos aplinkosaugininkų pareigų neatlikimą

Teisėsauga, aiškindamasi pavojingų cheminių medžiagų Utenos rajono įmonėje situaciją, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdyboje.
Teismai
Teismai / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Aplinkosauga Utena

Panevėžio apygardos prokuratūros vadovė Nida Grunskienė žurnalistus informavo, kad prokurorai, sulaukę policijos kreipimosi, inicijavo viešojo intereso gynimo procedūrą.

Pasak jos, įmonę „Ūrus ir Ko“ dar 2016-ųjų balandžio 29-ąją Vilniaus apygardos teismas įpareigojo per mėnesį visas pavojingas atliekas perduoti atliekų tvarkytojams, tačiau bankrutuojanti bendrovė sprendimo neįvykdė.

Vyriausioji prokurorė patvirtino, kad tyrimas atliekamas dėl Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnų.

„Kadangi pavojingos atliekos iki šios dienos neperduotos, priimtas sprendimas ištirti situaciją, pradėti ikiteisminį tyrimą, siekiant išsiaiškinti, ar valstybės įgalioti asmenys, institucijos tinkamai atliko savo pareigas. Todėl pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį dėl tarnybos pareigų neatlikimo“, – teigė N.Grunskienė.

Vyriausioji prokurorė patvirtino, kad tyrimas atliekamas dėl Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnų.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas sakė, kad Droničėnų kaime esantys įmonės sandėliai tikrinti beveik prieš dvi savaites, į patalpas su pavojingomis atliekomis pareigūnai pateko išlaužę spyną, kadangi atvykti kviesti įmonės atstovai pareigūnų į sandėlį neįleido.

Anot jo, aplinkybes vertino Utenos rajono ekstremalių situacijų komisija.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pateikė žodinę informaciją, kad atliekos saugomos netinkamai, jų kiekis – apie 3 tūkst. tonų, prašė, kad galimai būtų paskelbta ekstremali situacija, nes gali būti neišvengtos sunkios pasekmės. Bet nagrinėjimo metu nebuvo pateikta išsami informacija, situacija atidėta“, – sakė komisaras.

Jis teigė informavęs apie situaciją generalinį policijos komisarą Renatą Požėlą. Jo iniciatyva Vidaus reikalų ministerijoje sausio 13-ąją sušaukus pasitarimą nuspręsta kreiptis į prokurorus dėl viešojo intereso gynimo.

Įstatymai už tarnybos pareigų neatlikimą numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų