2011 01 31

Teisingumo ministerija siūlo neleisti genocido vykdytojams nuo atsakomybės slėptis po laiko skraiste

Teisingumo ministerija siūlo nustatyti, kad žmonės, Sovietinės bei nacistinės okupacijos (1940–1991 m.) metu patyrę žalą, turi teisę reikalauti ją atlyginti nevaržomi jokių senaties terminų.
Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Šiuo metu įstatymuose nėra įtvirtinta, kad nuo sovietų ir nacių represijų nukentėję asmenys gali reikalauti atlyginti žalą iš kaltų asmenų nepaisant prabėgusio laiko. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad teisės aktuose nesant įtvirtinimo, jog tokiais nusikaltimais padarytai žalai jokie senaties terminai negalioja, atsiranda prieštaravimas Konstitucijoje įtvirtintiems teisinės valstybės ir teisingumo principams.

Atsižvelgiant į tai, Teisingumo ministerija parengė įstatymo „Dėl atsakomybės už Lietuvos gyventojų genocidą“ pataisas ir įrašė konkrečią nuostatą, kad dėl genocido žalą patyręs asmuo turi teisę reikalauti iš kaltų asmenų atlyginti tiek turtinę, tiek ir neturtinę žalą, o tai padaryti  gali nevaržomas jokių senaties terminų.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, panaikinus šią teisės spragą bus užtikrinta, kad laiko matas netaptų galimybe išsivaduoti nuo asmeninės atsakomybės genocido vykdytojams, o nuo jų nukentėjusieji asmenys galėtų bet kuriuo metu pareikalauti teisingo atlygio už patirtą neteisybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai