„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 03 28

Teismas: Atliekų tvarkymo centras ir „Biosistema“ atliekas tvarkė tinkamai

Pavojingas atliekas tvarkantis Atliekų tvarkymo centras (ATC) ir aplinkos apsaugos konsultacijų bendrovė „Biosistema“ tinkamai tvarkė atliekas, po 7 metų tyrimų ir bylinėjimosi nutarė teismas. Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusį pirmadienį išteisino ATC vadovą Eriką Janą Volosevičių ir jo pavaduotoją Audrių Puškorių bei bendrovę „Biosistema“, kuriai anksčiau vadovavo A.Puškorius, taip pat tuometinį bendrovės „Lobbo“ vadovą Giedrių Volkų.
Teisėjo plaktukas
Teisėjo plaktukas / cardplayer.com nuotr

Visi asmenys ir „Biosistema“ kaltinti tuo, jog apgaule įgijo didelės vertės turtą, klastojo dokumentus ir vykdė kitus nusikaltimus.

ATC teigimu, Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo tyrimą, kai į 2012 metais į jį kreipėsi Giedriaus Mikulsko tuomet vadovauta Elektronikos platintojų asociacija (EEPA), o vėliau – ir Nacionalinė atliekų tvarkytojų konfederacija (NATK), kuriai vadovavo vienos didžiausių šalyje pavojingų atliekų tvarkytojos – Kauno atliekų tvarkymo bendrovės „Žalvaris“ akcininkas Marius Kalėda.

Anot teismo, jokių duomenų, patvirtinančių apie kaltinamųjų susitarimus, nenustatyta.

Pasak ATC, skundą teisėsaugai pateikęs G.Mikulskas vėliau įsidarbino „Žalvaryje“, o dabar yra Pavojingųjų atliekų tvarkytojų asociacijos direktorius.

Anot teismo nutarties, Atliekų tvarkymo centras kaltintas tuo, jog su įmonėmis pasirašinėjo fiktyvias sutartis, pagal kurias atliekos – įvairios panaudotos alyvos – neva buvo sutvarkytos, o suklaidinta Gamintojų ir importuotojų asociacija už tai pervedė į ATC sąskaitą apie 300 tūkst. eurų.

Anot teismo, jokių duomenų, patvirtinančių apie kaltinamųjų susitarimus, nenustatyta.

Pasak A.Puškoriaus, kaltinimais buvo siekiama sukurti monopoliją pavojingų atliekų tvarkymo sektoriuje.

„Proceso metu atsiskleidė priežastys, kodėl tokia maža konkurencija tarp pavojingų atliekų tvarkytojų Lietuvoje, kodėl kainos yra tam tikrais atvejais daug didesnės nei kaimyninėse šalyse“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė A.Puškorius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Puškorius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Puškorius

„Biosistemos“ vadovo Povilo Baltusevičiaus teigimu, pavojingų atliekų tvarkymo kaina Lietuvoje yra gana didelė dėl to, kad rinkoje maža konkurencija, nėra nė vieno pasaulinio žaidėjo. Jo teigimu, įtakos turi ir pertekliniai reikalavimai, administracinė našta, nes gauti leidimą užtrunka daugiau nei vienerius metus.

„Jeigu jau vietiniam verslui, žinančiam vietinius niuansus, subtilybes, interesus, visus užkulisinius žaidimus, tenka atlaikyti tokią konkurencinę kovą, tai žaidėjui, atėjusiam iš užsienio, nežinančiam tų niuansų, rinka tiesiog nepatraukli“, – sakė P.Baltusevičius.

Anot jo, registre yra daug įmonių, kurios gali tvarkyti pavojingas atliekas, tačiau didžiausius srautus tvarko ir kainoms įtakos turi „Žalvaris“ ir Atliekų tvarkymo centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų