Teismų informacinė sistema LITEKO skelbia, kad bylos esmė – juridinio asmens pripažinimas neteisėtai įsteigtu.
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Sigita Vasiliauskienė anksčiau yra sakiusi, kad asociaciją likviduoti prašoma įvertinus jos vadovės Erikos Švenčionienės pasisakymus, taip pat narių veiksmus vykstant į Rusiją.
E.Švenčionienė ir dar keturi asmenys šioje byloje dalyvauja kaip tretieji asmenys, nereiškiantys savarankiškų reikalavimų.
Teismas BNS informavo, kad byloje gautas atsakovo „Tarptautinio geros kaimynystės forumo atsiliepimas“, tretieji asmenys atsiliepimų neteikė.
Anot prokuratūros, asociacijos veikla yra priešinga Konstitucijai, kenkia valstybei.
Pripažinti neteisėtai įsteigtu ir likviduoti „Tarptautinį geros kaimynystės forumą“, pasak prokurorės, prašoma, nes „tikrieji asociacijos veikimo tikslai yra neteisėti ir prieštaraujantys viešajai tvarkai“.
S.Vasiliauskienės teigimu, asociacijos paprastai yra steigiamos tam tikriems žmonių interesams, poreikiams tenkinti konkrečiose srityje, tuo tarpu šiuo atveju yra „visiškai neaišku, kokiems tikslams buvo įsteigta ši asociacija“.
Į tai atsižvelgę prokurorai konstatavo, kad „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ tikslai įstatuose nurodyti formaliai.
Prokuratūra taip pat atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su A. Paleckio organizacija. Jis pats yra nuteistas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.
Teisėsaugos dėmesio asociacija sulaukė po jos atstovų apsilankymo Maskvoje, kur jie susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais, surengė spaudos konferenciją.
E.Švenčionienė kėlė abejonių dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.
Anksčiau ji su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.