VAAT pranešime žiniasklaidai nurodoma, kad M.Siaurys prašė teismo panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko 2017 m. gruodžio 5 d. įsakymą, kuriuo jis buvo atleistas iš VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo pareigų ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.
Teismas, išnagrinėjęs šį tarnybinį ginčą ir įvertinęs teismo posėdžio metu šalių pateiktus paaiškinimus, liudytojų parodymus bei kitus įrodymus, priėjo išvadą, kad pareiškėjo prašymas grąžinti jį į darbą yra negalimas dėl buvusio darbdavio prašymo ir objektyvių priežasčių.
„Šio tarnybinio ginčo aplinkybės teismui leidžia teigti, jog darbdavį ir pareiškėją sieja konfliktiniai santykiai, tad grąžinus jį į Komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo pareigas, jam gali būti sudarytos nepalankios sąlygos dirbti“, – dėstoma pranešime.
Vertindamas šioje byloje susiklosčiusią situaciją ir siekdamas, kad teismo sprendimu būtų užtikrinta pareiškėjo teisių apsauga bei įvykdytas socialinis teisingumas, teismas nusprendė tenkinti M.Siaurio skundą iš dalies: priteisti pareiškėjui iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo jo atleidimo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos 18 686,80 Eur bei 2 856,84 Eur kompensaciją.
Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
M.Siaurį VTEK atleido pernai gruodžio 5 dieną. Griežčiausia nuobauda M.Siauriui skirta „už šiurkštų nusižengimą, remiantis auditoriaus atliktu Prevencijos skyriaus darbo organizavimo vertinimu“, taip pat informaciją vertinusios komisijos išvadomis.
Anot VTEK, nustatyta, jog M.Siaurys viršijo savo tarnybinius įgaliojimus, kai jo vadovautame skyriuje rengti ir VTEK kompetencijai priskirti dokumentai nebūdavo teikiami kolegialiam VTEK svarstymui posėdžiuose.