Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 12 15

Teismas: vienalytės poros ir jų vaikai turi būti pripažįstami šeima visoje ES

Aukščiausias Europos Sąjungos (ES) teismas paskelbė neskundžiamą sprendimą: tos pačios lyties poros ir jų vaikai visoje Bendrijoje turi būti pripažįstami šeima.
Homoseksualų šeima
Homoseksualų šeima / 123rf.com

Pagal antradienį priimtą, anot „Euronews“, istorinės reikšmės sprendimą, jei vienoje valstybėje pripažįstami tėviški poros ryšiai su vaiku, kitos ES narės turėtų daryti tą patį, kad būtų užtikrintos vaiko teisės į laisvą judėjimą.

Tokį sprendimą Teisingumo Teismas priėmė išnagrinėjęs moterų, auginančių dvejų metukų mergaitę, atvejį.

Bulgarijos institucijos atsisakė išduoti gimimo liudijimą naujagimei poros dukrai motyvuodamos, kad vaikas negali turėti dviejų motinų.

Jungtinei Karalystei (JK) priklausančiame Gibraltare gimusi Jane Jones ir bulgarė Kalina Ivanova yra įregistruotos kaip Saros mamos. Mergaitė į pasaulį atėjo 2019-aisiais Ispanijoje, rašo „Euronews“.

Nė viena iš moterų nėra ispaniškos kilmės, todėl negali turėti šios šalies pilietybės. 1981 m. priimtas Britų tautybės įstatymas neleidžia J.Jones perduoti dukrai JK pilietybės, mat gimė Gibraltare.

Esant tokiai situacijai, K.Ivanova paprašė Bulgarijos institucijų įregistruoti mergaitę, bet sulaukė neigiamo atsakymo. Šios motyvavo tuo, kad tos pačios lyties porų partnerystė ar santuokos šalyje teisiškai nepripažįstamos.

Tad galiausiai Sara tapo vaiku iš jokios šalies – be pilietybės ir asmens dokumentų, taigi mažesnėmis teisėmis į mokslą, sveikatos ir socialinę apsaugą, jau neminint to, kad ji negali palikti Ispanijos, kurioje gyvena su savo šeima.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Eitynių akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Eitynių akimirkos

Teisingumo Teismas nurodė, kad mergaitei turi būti išduotas Bulgarijos pasas.

„Sprendimas suteikė ilgai laukto aiškumo, kad tėvystė, atsiradusi vienoje iš ES valstybių narių, negali būti paneigta kitoje, apsimetant, kad ginama „nacionalinė tapatybė“, – taip verdiktą įvertino seksualinių mažumų teises ginančios nevyriausybinės organizacijos „ILGA-Europe“ atstovas Arpi Avetisyanas.

Pasak jo, tai yra tikras liudijimas, kad ES yra lygybės sąjunga.

„Nekantraujame pamatyti vaivorykštės šeimas naudojantis savo teise į laisvą judėjimą ir kitomis pamatinėmis teisėmis, lygiomis su visų kitų, – kalbėjo A.Avetisyanas. – Svarbu, kad šis sprendimas būtų įgyvendintas nedelsiant ir ne tik mažosios Saros bei jos šeimos, bet ir kitų šeimų, ES patiriančių panašių sunkumų, atvejais.“

Sprendimas negali būti apskųstas, pažymėjo „Euronews“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų