Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, Kauno apylinkės teismo nutartį paliko nepakeistą, taigi atmetė „Niklitos“ ir jos akcininko ieškinį.
R.Kazėnienė sako, kad taip teismas apgynė ją nuo persekiotojų.
„Labai teigiamai vertinu tokį teismo sprendimą, nes pagaliau yra įvykdytas kažkoks teisingumas. Jei teismas būtų priėmęs sprendimą mano atžvilgiu pradėti teisminius procesus, tai būtų leidęs mane persekioti už atliktas funkcijas“, – 15min sakė R.Kazėnienė.
Ji tikino, kad ši byla kol kas yra vienintelė, kurioje buvo bandyta teisiniais būdais su ja susidoroti.
Tačiau R.Kazėnienė yra sakiusi, kad jai grasinama. Jos sutuoktinis dėl to įdiegė stebėjimo įrangą moters automobilyje.
R.Kazėnienė pripažino, kad dėl grasinimų pati nėra kreipusis į policiją, nes tai daroma ne tiesiogiai, o per trečius asmenis.
Kita vertus, ji tikina, kad kas kartą apie tai praneša teisingumo ministrei Mildai Vainiutei, kad ši žinotų, kas vyksta.
Apie korupciją laisvės atėmimo įstaigose R.Kazėnienė pranešė maždaug prieš metus.
Po R.Kazėnienės pateiktos informacijos posto neteko buvusi Kauno tardymo izoliatoriaus vadovė, vėliau Kalėjimų departamentui vadovavusi Živilė Mikėnaitė, už izoliatoriaus viešuosius pirkimus buvęs atsakingas Pranas Vaškys, KTI vadovas Edvardas Kviatkauskas.
P.Vaškys 2013–2015 metais buvo V.Kuktos verslo partneris įmonėje „Vipita“. V.Kuktos žmona Ingrida taip pat dirbo Kauno tardymo izoliatoriuje.
Spalį po tarnybinio patikrinimo dėl nuteistųjų maitinimo paslaugų pirkimo Marijampolės ir Alytaus pataisos namuose Kalėjimų departamentas pasiūlė nutraukti sutartį su bendrove „Niklita“, nustačius, kad procedūros vykdytos pažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymą, o laimėtojas nustatytas neteisėtai.
Įmonės „Niklita“ ir „Vipita“ minimos ir Pravieniškių pataisos namų audito išvadose. Teigiama, kad šios įmonės buvo neteisėtai kredituojamos valstybės sąskaita.