Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2008 07 17

Terariume gydyti tenka ir karščiuojančią anakondą

Gyvatės, žalčiai, vėžliai, driežai, varanai ir įvairiausi vabzdžiai – tai ne Afrikos džiunglių „asortimentas“, o Kauno zoologijos sodo darbuotojų kasdienybė.
Anakonda
Anakonda / Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Kiekvieną ketvirtadienį neįprasčiausiose vietose besilankanti „15min“ komanda nekantravo iššniukštinėti visus, eiliniams lankytojams nepasiekiamus zoologijos sodo Šaltakraujų ir laboratorinių gyvūnų skyriaus kampelius, todėl ilgai nedelsę įsiprašė į svečius.

Darbo valandomis čia prakaitą braukia ir nugaras lenkia 4 darbuotojos, kurios jau nuo pat ankstyvo ryto, tik peržengusios terariumo slenkstį, valo narvus bei šeria gyvūnus.

Nuo vėžlių iki varanų

Vos užėję į zoologijos sodą, pirmiausiai sutinkame gyvūnų prižiūrėtoją Marytę Jasaitienę, kuri uoliai valė vėžlių buveinę.

„Prižiūrime tikrai labai daug gyvūnų, todėl darbus tenka pasiskirstyti. Aš esu atsakinga už gyvates, varanus ir vėžlius“, – pasakojo M.Jasaitienė.

Moters teigimu, jos visai nebaugina tai, kad bene kasdien akis į akį tenka susidurti su pavojingaisiais varanais.

„Varanai pažįsta žmogų ir ant prižiūrėtojų nepuola. Kai aš tik pradėjau dirbti, kelias dienas jie nieko nevalgė, slėpėsi, nes manęs nepažinojo, tačiau vėliau priprato“, – su meile net ir apie pavojingiausiems gyvūnus pasakojo M.Jasaitienė.

Šalia besisukinėjanti gyvūnų prižiūrėtoja Dovilė Kalnelytė pasakojo, kad ji daugiausiai dėmesio skiria driežams. Pokalbio metu jauna mergina rankose laikė vieną iš šaltakraujų, kurį kaip tik nešė į laboratoriją. „Driežai maitinasi vaisiais, kirmėlėmis, skėriais ir kitais vabzdžiais. Jie man yra labai mieli, tačiau driežiukų maisto – vabzdžių aš privengiu. Kai maitinu driežus visada užsidedu gumines pirštines, naudoju pincetą“, – savo darbo ypatumus atskleidė D.Kalnelytė.

Varanai pažįsta žmogų ir ant prižiūrėtojų nepuola. Kai aš tik pradėjau dirbti, kelias dienas jie nieko nevalgė, slėpėsi, nes manęs nepažinojo, tačiau vėliau priprato, – pasakojo Kauno zoologijos sodo darbuotoja M.Jasaitienė.Už laboratorijos durų

Smagiausia dalis „15min“ komandos laukė už „paprastiems mirtingiesiems“ užvertų laboratorijos durų.

Užsukę į vidų net nustėrome – priešais mus sėdėjo vyresnioji gyvūnų priežiūros specialistė Kristina Žilvytė. Mergina rankose laikė ir pincetu maitino miniatiūrinius kukurūzinius žalčius.

„Šioje laboratorijoje laikomi jaunikliai, sergantys ar neseniai į zoologijos sodą patekę gyvūnai“, – mus informavo K.Žilvytė, viso pokalbio metu iš rankų nepaleidusi žalčių.

Neilgai trukus visos trys moterys nuėjo skalauti gerklės anakondai, kuri, jų teigimu, karščiuoja. Pavojingą gyvatę zoologijos sodo specialistės išėmė iš terariumo ir paguldė į vonią. Tuo metu, kai dvi moterys laikė gyvūną, trečioji švirkštu gyvatei į burną suleido druskos tirpalo.

Kiek ramesnis to paties skyriaus darbuotojos entomologės Neli Napalkinos darbas. Įsikūrusi atskirame kabinete moteris ramiai pjaustė vaisius vabzdžiams. „Šiuo metu čia yra14 rūšių vabzdžių, pradedant tarakonais baigiant skorpionais. Visi auginami maistui, tik pastarieji dėl grožio“, – pasakojo N.Napalkina.

Moters išaugintais vabzdžiais ir kirminais šeriama didžioji dalis zoologijos sodo gyvūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos