Muziejus numatė įsigyti geologinių, geodezinių, statybinių tyrimų, tvarkybos ir statinių pagrindų bei inžinerinių tinklų tvarkomųjų statybos darbų projekto rengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas.
„Iki šiol tokie kompleksiniai darbai buvo sunkiai įmanomi, nes susidariusi ekstremali situacija reikalavo nedelsiamo sprendimų priėmimo“, – rašoma svetainėje.
Viešojo pirkimo konkurso laimėtojas turės atlikti projekto parengimui reikalingus tyrimus.
„Tam, kad tyrimai nebūtų pertekliniai, jų poreikį bus privaloma įvertinti apibendrinus jau turimus Gedimino kalno ir jo statinių tyrimus (inžinerinius-geologinius, hidrogeologinius, šlaitų ir statinių nuosėdžių ir deformacijų stebėjimo, archeologinius, architektūrinius ir konstrukcinius).
Turėtų būti išanalizuoti ir visi iki šiol atlikti laikini stabilizavimo darbai, apsvarstytos galimybės juos išsaugoti, integruoti į kompleksinį projektą“, – rašoma pranešime.
Nacionalinis muziejus gautus pasiūlymus vertins pagal: kainą, siūlomų tvarkybos darbų metodą bei numatomų tyrimų pagrįstumą.
Konkurso laimėtojas per 12 mėnesių turės atlikti visus projekto rengimui reikalingus tyrimus ir pateikti projektinius pasiūlymus.
Tvarkybos ir tvarkomųjų statybos darbų projektas po projektinių pasiūlymų pateikimo turės būti pateiktas per 6 mėnesius.
Kompleksinės kalno tvarkybos darbų projektui yra keliamas reikalavimas parinkti ilgalaikius kalno šlaitų stiprinimo, apsaugos nuo vandens poveikio sprendinius, maksimaliai sustabdyti tiek infiltracinio, tiek išorinio kritulių vandens poveikį kalno šlaitų grunto stabilumui, parinkti sprendinius ant kalno esančių statinių stabilumui užtikrinti.
„Turint projektą bus galima skelbti rangos darbų konkursą viso kalno kapitaliniam sutvarkymui“, – nurodo muziejus.
Rugpjūčio pabaigoje Kultūros ministerija skelbė, kad Gedimino kalno būklė yra kritinė, bet situacija – stabili.
Gedimino kalnas nuo rugpjūčio pradžios yra atvertas lankytojams, vakariniame bokšte įrengta nauja ekspozicija.