Tačiau vaikus auginančių ar po 2010 metų liepos planuojančių vaikų turėti šeimų atstovai priešinasi ketinimams iki 50 proc. mažinti būsimų motinų (tėvų) išmokas antraisiais vaiko auginimo metais.
Jie siūlo derėtis dėl minimalios 75 proc. buvusio atlyginimo dydžio išmokos antraisiais metais. „Sutarėme dėl tų 10 proc. nes iš tikrųjų principas mums aiškiai buvo įrodytas, jog tikrai yra ketinama dirbti visose srityse. Tie 10 proc. tikrai yra, sakyčiau, mažai skausminga riba, nes žmonės dar nėra išstumiami į darbo rinką, kuomet dar lieka galimybė būti su savo vaiku. Deja, išsiskyrė nuomonės dėl socialinių saugiklių vadinamų, nes dabartinis siūlomas taip vadinamų minimalių grindų variantas iš tikrųjų mums yra nepriimtinas“, – po susitikimo žurnalistams dėstė neformalaus Aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Paulavičienė.
Jos steigimu, siekiama, kad vietoje dabar siūlomų 800 litų ribos, nuo kurios išmokos nebebūtų mažinamos, būtų įvesta nors 1050 litų kiekvienam šeimos asmeniui tenkanti minimali šeimos pajamų riba.
„Bandysime atstovėti savo poziciją, kad šitoje vietoje atsirastų kitas kontekstas motinų pašalpų, nes iš tikrųjų motinystės pašalpa – tai nėra tik mamos nedarbo kompensavimas, tai yra ir vaiko dvejų metų pragyvenimo užtikrinimas. Atsiranda dviejų asmenų fonas šitame finansavime“, – sakė R.Paulavičienė.
Siūlyme antrais vaiko auginimo metais būsimiems tėvams pašalpą mažinti 50 proc. tėvų atstovai pasigedo solidarumo. „Motinystės išmokų trukmės dėka jau dabar bandoma numatyti ateities taupymus, tuo metu neaišku, kaip bus taupoma kitose srityse, valstybės išlaidų srityse, kaip mažės socialinės išmokos ir visa kita“, – dėstė ji.
Premjeras Andrius Kubilius ramina, kad dėl mažinimo 50 proc. – dar toli. „Kaip bus mokama 2011 metais, dar diskutuojame, bet kadangi iki 2011 liepos 1 dienos yra dar dveji metai, ta diskusija dar gali šiek tiek tęstis“, – sakė premjeras. Apie lubų mažinimo siūlymus penktadienio susitikime nebuvo diskutuojama.