„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 03 28

Tobulas nusikaltimas: nelegalias paslaugas emigrantams siūlantis lietuvis pasisavina pinigus ir dingsta

Didžiosios Britanijos lietuvį Kęstutį Lekerauską emigrantai kaltina pinigų išviliojimu ir apgavystėmis, kuriomis patikėję niekada neatgaus savo pinigų. Kadangi vyras siūlo paslaugas, kuriomis naudodamiesi žmonės pažeidžia įstatymus, nukentėjusieji dėl sukčiavimo patys baiminasi kreiptis į teisėsaugą.
Tokiu skelbimu į pinkles viliojami lietuviai.
Tokiu skelbimu į pinkles viliojami lietuviai. / Facebook.com

K.Lekerausku pasivadinęs asmuo socialiniuose tinkluose siūlo tautiečiams pigiau apdrausti automobilius Jungtinėje Karalystėje bei padėti gauti vairuotojo pažymėjimus net nemokantiems vairuoti Lietuvoje.

Pigesniu automobilio draudimu susiviliojusi Jūratė įkliuvo į spąstus ir neteko apvalios sumos pasitikėdama tautiečio siūloma pagalba.

„Už paslaugą jis paprašė 40 svarų, draudimas mums, sakė, kainuos 67 svarus į mėnesį ir dar 181 svarą kainavo užstatas“, – atviravo lietuvė ir neslėpė pervedusi prašytus pinigus į vyro nurodytą sąskaitą, o šis atsiuntė draudimo sertifikatą.

Tik vėliau moteris suprato, kad vienos didžiausių automobilių draudimo kompanijų šalyje „Zenith“ vardu išrašyta sąskaita bei laikinas draudimo sertifikatas – negaliojantys: „Atsiuntė draudimo sertifikatą ir pasakė, kad galime su juo važinėti, o internete draudimas pasirodys maždaug per savaitę.

Tai mes ir važinėjomės. Praėjus porai savaičių internete nepasirodė duomenys, kad mūsų automobilis apdraustas. Kai jam parašėme, patikino, kad greičiausiai įsivėlė klaida“. Tiesa, ant atsiųstų dokumentų niekur neįrašyta K.Lekerausko pavardė, nors aiškiai matomas įmonės logotipas, draudimo sertifikatas esą pasirašytas kompanijos tarptautinio draudimo skyriaus vadovo Robino Spencerio.

Asm. Archyvo nuotr./Tokius padirbtus draudimo sertifikatus K.Lekerauskas siuntė nukentėjusiesiems.
Asm. Archyvo nuotr./Tokius padirbtus draudimo sertifikatus K.Lekerauskas siuntė nukentėjusiesiems.

Taip pat pinigų neteko ir Inga, ieškojusi greito būdo apsidrausti transporto priemonę.

„Kadangi pati nemoku užpildyti draudimo dokumentų, o jo reikėjo skubiai, radusi skelbimą paprašiau pagalbos. Jis paprašė reikiamų duomenų ir pasiūlė internetu sumokėti pačiai arba pervesti pinigus į jo sąskaitą ir jis sumokės“, – apie bendradarbiavimo pradžią su pinigus išviliojusiu tautiečiu pasakojo emigrantė.

Pinigų nesusigrąžino, nes patys padarė nusikaltimą

Ne pirmą kartą automobilį besidraudžianti lietuvė klastą įtarė pastebėjusi, kad visuotiniame registre nepasirodo jos mašinos draudimo patvirtinimas.

„Jis man atsiuntė dokumentus iš „Zenith“ firmos, bet paskambinus paaiškėjo, kad nurodytas telefono numeris – pašto biuro. Paskambinau į tą draudimo įmonę ir paaiškėjo, kad joje joks Kęstas nedirba, o mano mašina neapdrausta ir net nepateiktas prašymas. Jis sakė, kad registras gali užtrukti iki kelių savaičių, bet aš žinau, kad taip tikrai nėra“, – pasakojo nukentėjusioji.

Tuo tarpu Jūratė, nesulaukusi draudimo patvirtinimo, dar kartą patikėjo apgaviku. Nors moteris su savo vaikinu įtarė, kad kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų, K.Lekerauskas sugebėjo juos įtikinti, kad automobilis gali būti „juodajame sąraše“, tad kompanija prašymą atmetė. Šiai bėdai išspręsti vyras pasiūlė brangesnį draudimą, kuris nukentėjusiai porai pasirodė priimtinas, tad šie ir vėl sumokėjo galimam sukčiui.

Jis man atsiuntė dokumentus iš „Zenith“ firmos, bet paskambinus paaiškėjo, kad nurodytas telefono numeris – pašto biuro. Paskambinau į tą draudimo įmonę ir paaiškėjo, kad joje joks Kęstas nedirba.

„Kitas draudimas buvo brangesnis, per mėnesį 88,28 svaro, užstatas – 189,11 svaro. Kadangi mūsų pirmasis prašymas buvo atmestas, tai, pasak jo, pinigų negrąžino, tad mums ir vėl reikėjo mokėti. Jis sakė esantis „žodžio žmogus“, tad antrą kartą už paslaugą neims pinigų. Sutikome“, – nuoskaudos neslėpė pašnekovė ir pridūrė, kad galimas sukčius jiems siūlė papildomų alternatyvų, kol galiausiai pora suprato buvusi apgauta.

Įtikinti sugebantis tautietis porai siūlė jų automobilį apdrausti Škotijoje, kur esą, gyvena jo draugas, tačiau šis draudimas kainuotų dar daugiau – apie 500 svarų sterlingų. Nauju pasiūlymu emigrantai nebepatikėjo ir nusprendė kreiptis į advokatą, tačiau, nieko nepešė: „Mums pasakė, kad tai – nelegalus dalykas, tad būtume įtraukti ir mes“.

Facebook.com/Siūlydamas pigesnį automobilių draudimą, lietuvis dingsta su pinigais ir neapdraudžia automobilio.
Facebook.com/Siūlydamas pigesnį automobilių draudimą, lietuvis dingsta su pinigais ir neapdraudžia automobilio.

Inga, antrindama likimo draugams, teigė, kad teisinių veiksmų prieš apgaviką nesiėmė. Nors nukentėjusioji pasakė K.Lekerauskui, kad kreipsis į teisėsaugą, vyro tai, regis, nė kiek neišgąsdino: „Pasakė man, daryk ką nori, eik, kur nori. Kreipiausi pagalbos dėl šios apgavystės, bet neturėjau jėgų toliau tęsti, o advokatė man patarė visus turimus duomenis apie šį žmogų bei jo siųstas žinutes išsaugoti“.

Emigrantų neapykanta negąsdina – sugalvojo naują veiklą

Abi nukentėjusiosios nesugebėjo atgauti savo pinigų, tad rado tik vieną būdą pranešti apie K.Lekerausko veiklą – skelbimus socialiniuose tinkluose. Pranešus apie suktą pinigų išviliojimo būdą atsirado ir daugiau nukentėjusiųjų nuo šio asmens, tačiau nei vienas iš jų nerado teisybės.

Ingai paskelbus savo patirtį internete K.Lekerauskas su ja susisiekė, nors ilgai nebendravo: „Jis man paskambino ir pasakė, kad grąžins pinigus, jei ištrinsiu savo pranešimus iš visur, kur paskelbiau“, sakė moteris, sumokėjusi tautiečiui 310 svarų sterlingų, bet neatgavusi nei pinigų, nei draudimo.

Tu eini tik i teorija ir pravazevima daugiau niekur nereikia eit o mes sutariame kad islaikytum. Na pasimokink truputi paskui eini ir vaziuoji kaip moki visvien praleidzia.

Vyro pavardė ir banko sąskaitų, į kurias nukentėjusieji pervedė pinigų, numeriai netruko išplisti socialiniuose tinkluose drauge su įspėjimais nepasitikėti šiuo žmogumi. Tačiau, regis, lietuvio toks viešumas visiškai negąsdina ir jis pradėjo naują galimai nusikalstamą veiką.

Dabar lietuvis siūlo „padėti išlaikyti vairuotojo egzaminą bei gauti pažymėjimą Lietuvoje“. Pasiteiravus apie paslaugą, vyrukas drąsiai išdėstė visas sąlygas nė nesibaimindamas, kad už atlygį siūlosi pats atlikti nusikalstamą veiksmą ir į ją įtraukti klientą.

Neigia gavęs užmokestį

B – 800, A – 600, C – 1100 euru Miestas panevezys arba kaunas. Eini i kursus kaip ir siaip eitum bet betkokiu atveju islaikai net jai ir 20 klaidu padarysi.mes viska sutvarkome. Medicynke ir mokyklinis taip pat ieina i suma. Susimoki 120 kaip registruojesi uz kursus ir likusius po visko lietuvoja kaip teises turi.“, – atsakė K.Lekerauskas (kalba netaisyta, aut.past.), paklaustas, kaip vyksta jo siūloma pagalba ir kiek kainuoja paslauga.

Nors iš pradžių vyras tvirtina, kad į jo nurodomą sumą įtrauktos visos paslaugos, vėliau prisipažįsta, kad pats jis neveda vairavimo pamokų, tad klientui už mokymąsi vairuoti su instruktoriumi tektų sumokėti papildomai. Vairuoti nemokantys klientai lietuviui, regis, neatrodo didžiulė bėda, mat jis viską sutvarko.

Tu eini tik i teorija ir pravazevima daugiau niekur nereikia eit o mes sutariame kad islaikytum. Na pasimokink truputi paskui eini ir vaziuoji kaip moki visvien praleidzia“ (kalba netaisyta, aut. past.), – rašė įtartinos paslaugos siūlytojas, atrodo, nė nesijaudinantis dėl galimų pasekmių.

Parašius, kad jo paslauga – gerokai per brangi ir kur kas pigiau būtų teises išlaikyti sąžiningai, vyras atšovė trumpai ir aiškiai: „Parodyk kas pigiau padarys“.

Paklaustas apie pinigų išviliojimą esą pigiau apdraudžiant automobilius, vyras dėjosi nustebęs ir tikino jokių pinigų už jokias paslaugas negavęs. „Pas mane sąskaitoje tokių dalykų nėra. Aš irgi galiu bele kam ir bele kokią sąskaitą nusiųsti. Jeigu kažkas nuo kažko nukentėjo... Man viena moteris paskambino ir sako, grąžinkit man pinigus, sumokėjo kažkokiam Tomui, tai ką aš žinau. Aš išvis su draudimais nieko bendro neturiu, anksčiau padėdavau, bet jau gal pusę metų nieko nedarau“, – 15min žurnalistei teisinosi K.Lekerauskas.

Sigutė Limontaitė/K.Lekerauskas nukentėjusiųjų prašė pervesti pinigų į savo asmeninę sąskaitą.
Sigutė Limontaitė/K.Lekerauskas nukentėjusiųjų prašė pervesti pinigų į savo asmeninę sąskaitą.

Netrukus sukčiavimu įtariamas vyras prasitarė tarpininkaujantis tarp paslaugų ieškančių žmonių ir jas suteikiančių, todėl pinigus grąžinti nukentėjusiesiems reikėtų prašyti ne jo, o asmenų, kuriems sumokėjo. Tuo tarpu, ir Jūratė, ir Inga patvirtino, kad mokėjo būtent K.Lekerauskui.

Paklaustas, kodėl žmonėms nedavė tariamų sąskaitų savininkų telefono numerių, jei jie atlieka paslaugas, o klientas nori su jaus susisiekti, vyras nesutriko: „Ne, tai palauk, aš noriu uždirbti, jei aš duosiu jų numerį, tai koks man tolkas?“.

Apie pagalbą gauti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje vyras taip pat turėjo, ką pasakyti. Nors paklausus ar į kainą įeina vairavimo pamokos ir jis pats jas veda, vyras atsakė, kad tikrai ne, žurnalistei pasiteiravus, savo nuomonę pakeitė: „Aš siūlau padėti išsilaikyti vairuotojo pažymėjimą, bet to padėjimo daug būdų yra, gal aš padėsiu išmokt vairuot, o gal teoriją. Yra, kas Lietuvoj padeda išlaikyt teises, aš tik tarpininkauju“.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų