Vienas apkaltos iniciatorių TPP frakcijos narys Arūnas Valinskas sakė neabejojantis, kad pavasario sesijai reikiami 36 parašai prie apkaltos teksto bus surinkti.
„Kiek kalbėjome su kitų frakcijų atstovais, nė vienas nepasakė „ne“, todėl manau, kad parašai bus surinkti. Iki pavasario sesijos dar yra laiko“, – BNS sakė A.Valinskas.
Apkaltos tekste išdėstytų motyvų A.Valinskas tvirtino nenorintis skelbti, kol su tekstu nesusipažino Seimo nariai, tačiau sakė, kad apkaltos motyvai grindžiami Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) sprendimu.
Seimo statutas numato, jog teikti Seimui pradėti apkaltos procesą parlamentarui galima jam šiurkščiai pažeidus Konstituciją ar sulaužius priesaiką, taip pat jei jis įtariamas padaręs nusikaltimą.
Teikti Seimui pradėti apkaltos procesą Konstitucijos 74 straipsnyje nurodytam asmeniui turi teisę ne mažiau kaip ketvirtadalis Seimo narių.
Apkalta TPP A.Sacharukui pagrasino paaiškėjus, kad jis keliskart balsavo už tuo metu Seime nebuvusį frakcijos kolegą Liną Karalių, pasinaudodamas jo Seimo nario kortele.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija tuomet tokį elgesį įvertino kaip šiukščiai pažeidžiantį Seimo statutą ir Valstybės politikų elgesio kodeksą, žeminantį Seimo garbę.
Paaiškėjus, jog A.Sacharukas pažeidė balsavimo vienasmeniškumo principą, TPP frakcija kreipėsi į EPK bei Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, prašydami įvertinti, ar „nėra pagrindo pradėti A.Sacharukui apkaltos procesą kaip asmeniui, sulaužiusiam Seimo nario priesaiką: gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus“.
A.Sacharukas vadovauja nuo TPP atskilusiai frakcijai. Be to, jis prisidėjo, kad A.Valinskas būtų atstatydintas iš Seimo pirmininko pareigų.