Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras inicijavo paramos daugiavaikei šeimai akciją, kurios tikslas – padėti Senųjų Trakų seniūnijoje gyvenančiai šeimai turėti saugų būstą.
Senojo Tarpupio kaime gyvenanti moteris stengėsi kiek galėdama, tačiau finansinis nepriteklius neleido sukurti pakankamai saugios ir šiltos namų aplinkos vaikams.
Šildymo sezono ji laukė su nerimu, kadangi kūrenant nesandarią krosnį namai nuolat būdavo pilni dūmų. Kad krosnis buvo avarinės būklės, patvirtino ir savanorių komanda, kuri ėmėsi ją nugriauti.
Savanorės Virginijos teigimu, pradėjus ją ardyti pastebėta, kad visas krosnies vidus buvo išdegęs, pilnas suodžių, užkimštas, plytos perdegusios. Buvo akivaizdu, kad krosnies užkūrimas galėjo būti žingsnis iki nelaimės.
Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo Vaido Mikulėno iniciatyva buvo nugriauta nesaugi ir kelianti pavojų krosnis, o jos vietoje pastatyta nauja bei suremontuotas namo kaminas.
„Šią vasarą, vykdydami prevencinę akciją, pastebėjome, kad gyvenamajame sektoriuje vis dar yra labai daug krosnių eksploatavimo pažeidimų. Todėl nusprendėme prisiimti atsakomybę ir padėti bent vienai šeimai,“ – pasakojo akcijos iniciatorius.
Vienas iš pagrindinių iššūkių, pasak V.Mikulėno, buvo surinkti lėšų naujos krosnies įrengimui. Buvo kreiptasi daug žmonių, tačiau ne visi norėjo prisidėti prie akcijos.
„Sulaukėme ir puikios reakcijos, gerų emocijų. Esu labai dėkingas prisidėjusiems lėšomis, statybinėmis medžiagomis ir darbais Danieliui Bučinskui, Rapolui Latviui, Kęstučiui Kirsnauskui, Giedriui Širviui, Juliui Grinskiui, Lentvario komandos ugniagesiams, UAB „Statybų bazė“, UAB „FAS“, UAB „Western Union“ kolektyvui, Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams ir kitiems savanoriams. Taip pat esu dėkingas ir Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojams ir ypač šio centro direktorės pavaduotojai Aušrai Lučinskaitei,“ – sakė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas.
Daugiametė gaisrų statistika rodo, kad atvėsus orams visoje Lietuvoje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Jų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės.