2018 03 21 /14:50

15min studijoje apsilankiusi Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: su politikais stengsiuosi bendrauti kuo mažiau

Antradienį Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Tarybos nauja nacionalinio transliuotojo generaline direktore išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė 15min studijoje sakė, kad jau turi numačiusi savo pavaduotojus, tačiau kas jie – neatskleidžia. Naujoji LRT vadovė žada daugiau skaidrumo, daugiau viešųjų pirkimų kontrolės.
15min studijoje — naujai išrinkta LRT generalinė direktorė  M.Garbačiauskaitė-Budrienė
15min studijoje — naujai išrinkta LRT generalinė direktorė M.Garbačiauskaitė-Budrienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kuo mažiau, – 15min paklausta, kaip bendraus su politikais, sakė naujoji LRT vadovė. – Aš nenorėčiau leistis į kažkokius ryšius ar santykius, nes nenoriu apaugti kažkokiais ryšiais, per kuriuos būtų bandymas koks nors paveikti. Kuo mažiau“

M.Garbačiauskaitė-Budrienė trečiadienį sakė pirmiausiai norinti iš vidaus pasižiūrėti, kaip veikia LRT, nes jai rašant programą, ji tokios informacijos neturėjo o įspūdį apie nacionalinį transliuotoją susidarė žvelgdama į jį iš šalies.

Ji pabrėžė, kad jokia atleidimų banga negresia: „Visi geri profesionalai yra reikalingi ir aš visiškai nematau pagrindo jų atsisakyti, keisti tiktai vardan naujumo. Talentus LRT reikia vertinti, saugoti ir juos tausoti“.

Ji prisipažino turinti nemažai planų pokyčiams, tačiau patikino, kad tam papildomai pinigų iš biudžeto prašyti nereikės. Naujoji vadovė įsitikinusi, kad daugiau dėmesio reikia skirti jaunajai auditorijai.

LRT generalinis direktorius pats paskiria du savo pavaduotojus.

Ji prisipažino, kad dar prieš ateinant vadovauti, buvo pagalvojusi, ką pasikviestų į savo komandą, tačiau konkrečių pavardžių įvardinti teigė dar negalinti.

Klausiama, ar viskas gerai, kuomet LRT veidais esantys žurnalistai dalyvauja kituose,komerciniuose projektuose, pavyzdžiui – Rita Miliūtė ne tik LRT laidų vedėja, bet turi savo laidą ir žurnalisto Andriaus Tapino „Laisvės TV“, M.Garbačiauskaitė-Budrienė sakė, jog norėtųsi pagrindinių nacionalinio transliuotojo veidų lojalumo šiam prekiniam ženklui.

„Bet mainais nacionalinis transliuotojas tiems savo veidams taip pat turi sudaryti visas sąlygas ir galimybes dirbti. Jei žurnalistui nebuvo sudarytos visos galimybės išnaudoti visas technologijas, kitus resursus, galbūt jis nesijautė lojalus. Šį klausimą reikia iš esmės spręsti“, – pabrėžė ji.

Vienas iš klausimų, kurį LRT kėlė politikai, kodėl nacionalinis transliuotojas pats negamina informacinių-politinių laidų, o jas perka iš prodiuserių.

Būsimoji LRT vadovė teigė, kad LRT galėtų tokias laidas gaminti pati ir dėl to galima diskutuoti: „Manau, LRT reikėtų ugdyti žurnalistų gebėjimą kalbinti politikus ir ekspertus, bet aš nieko nematau blogo, kad tokių laidų yra perkama iš šalies. Gaminant vien tokias laidas viduje gali būti tam tikro užsiciklinimo ir virimo savose sultyse. O kai perkama iš šalies, galbūt kitą kartą yra ir efektyviau, ir pigiau.“

VIDEO: Pokyčius LRT žadanti M.Garbačiauskaitė-Budrienė: su politikais bendrausiu kuo mažiau

Lrt.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius yra sukritikavęs vadovybės planus įkurti LRT Interneto departamentą, nes pagal planą žurnalistams vadovautų techniniai darbuotojai. M.Garbačiauskaitė-Budrienė teigė sutinkanti su Lrt.lt vyriausiojo redaktoriaus pastabomis, ji teigė, kad šio departamento struktūrą reikėtų kiek peržiūrėti.

Nacionalinio transliuotojo portalas sulaukia bene daugiausiai kritikos, tačiau būsimoji LRT vadovė teigė nemananti, kad už tai atsakingas vyriausiasis redaktorius. „Iš tos informacijos, kurią žinau, šiam portalui plėtoti buvo skirti labai riboti resursai“, – pridūrė ji ir teigė, kad kai kurie sužinoti dalykai labai nustebino, pavyzdžiui, kad LRT neturi savo IT specialistų ir šias paslaugas perka iš šalies.

„Sunku tikėtis iš redakcijos kažkokio postūmio, kai jai neleidžiama savarankiškai priimti sprendimų ir biudžetas yra labai ribotas. Problema, manau yra ne redaktoriuje“, – teigė ji.

Paklausta, ar gali išlikti objektyvi V.Laučiaus atžvilgiu, kai jo žmona buvo M.Garbačiauskaitės-Budrienės pavaduotoja portale delfi, be to, bendraujama šeimomis, būsimoji LRT vadovė sakė, kad Lietuva yra maža, sąsajų daug, o darbinėje plotmėje galima nuo santykių atsiriboti.

„Manau, kad būtų absurdiška, kad turėčiau keisti portalo redaktorių vien dėl to, kad nekiltų klausimų, kad aš kažkada vadovavau jo žmonai. Tie santykiai mūsų yra daugiau kolegiški, nei, sakyčiau, artimi draugiški“, – sakė pašnekovė.

M.Garbačiauskaitė-Budrienė išrinkta antrajame ture iš trijų kandidatų.

„Žinojau, kad lengva nebus, bet jeigu eini į tokią kovą, visada reikia tikėti pergale, nes kitaip nėra prasmės kovoti“, – antradienio vakarą žurnalistams kalbėjo M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Antradienį apie personalijas ji kalbėti dar nenorėjo, tačiau prasitarė, kad savo komandoje greičiausiai nemato nei kadenciją baigiančio ir 10 metų nacionaliniam transliuotojui vadovavusio Audriaus Siaurusevičiaus, nei jo pavaduotojo Rimvydo Paleckio.

„Tai – skaidrumas, turinio integracija, jo nulydėjimas į internetą ir efektyvumo gerinimas įvairiais organizacijos lygmenimis“, – į ką norėtų koncentruotis pirmaisiais vadovavimo metais, LRT laidai „Dėmesio centre“ sakė ji.

Turite klausimų balandį LRT direktore tapsiančiai M.Garbačiauskaitei-Budrienei? Juos užduokite specialioje skiltyje žemiau arba komentaruose.

Užduokite klausimą
Kviečiame pateikti klausimą 15min studijos svečiui.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis