Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 04 03

Psichiatras Dainius Pūras: „Gydytojams gėda aptarnauti privilegijuotus svarbių asmenų giminaičius“

Trečiadienį 15min studijoje viešėjęs Vilniaus universiteto profesorius, vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras teigė, kad Lietuvos sveikatos sistema turi daug demoralizacijos ir išsigimimo požymių. Jo įsitikinimu, Vilniaus universiteto vadovybė tai puikiai žino, tačiau apsimeta, kad nieko nevyksta.
Dainius Pūras
Dainius Pūras / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Paklaustas apie konkrečius piktnaudžiavimu galia ir korupcijos atvejus, D.Pūras pažymėjo, kad jis – ne teisėsaugos institucija: „Ką, jūs galvojate, kad aš neturiu ką veikti – turiu sekti ir registruoti, kas ten ką daro. Juk jūs puikiai žinote, kad visi, kas aukščiau viduriniosios klasės, susitvarko medicinos paslaugas, skambindami į elitines ligonines. Apie tai kalba net ir Seimo nariai. Nežinau, ar šitą reikia įrodinėti.“

Ką, jūs galvojate, kad aš neturiu ką veikti – turiu sekti ir registruoti, kas ten ką daro.

D.Pūro žiniomis, kiekvienas medikas per savaitę sulaukia bent dviejų skambučių „susirgo mano teta, uošvienė ar vaikas, suvesk su kuo nors.“

„Žmonės įvairiai elgiasi, aš linkęs priminti, kad tam yra šeimos gydytojas. Žmonės kartais ir supyksta, sako, kad arogantiškas“, – kalbėjo D.Pūras.

Jis pažymėjo, kad gydytojams dažniausiai būna ne malonu „aptarnauti“ už rankos į kabinetą atvestus svarbius žmones ar jų giminaičius, bet gėda.

„Tačiau kai kurios įstaigos tuo naudojasi ir sukaupia ypatingas galias“, – neslėpė D.Pūras.

Tomis galiomis vėliau esą pasinaudojama finansavimo dalybose: „Kodėl vienoms sritims atkerpamas didžiulis gabalas finansavimo pyrago, o kitoms sakoma, kad pinigų neliko? Svarbiausios sritys, kurios Lietuvoje šiandien yra prioritetinės, tapo našlaitėmis. Tai – visos sritys, kurioms nereikia brangių technologijų ir aparatų vaikų ir paauglių psichiatrija, paliatyvi slauga, gerontologija ir pan. Tuo metu kardiologijos plėtra perpildyta.“

D.Pūro pastebėjimu, kuo brangesnės technologijos – tuo jų nuperkama daugiau. Tai palanku medicinos įrangos gamintojams ir pardavėjams. Lygiai taip, kaip farmacininkams patogu, jog psichikos ligonių gydymas Lietuvoje didžiuma nukreiptas į vaistus, o ne psichoterapiją.

D.Pūras praėjusią savaitę viešai paskelbė nebegalintis slėpti nuo visuomenės to, kas vyksta Vilniaus universiteto Medicinos fakultete (VU MF) ir Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose (VUL SK).

Pasak profesoriaus, problemos yra labai rimtos, jos yra sisteminės ir iki šiol ignoruojamos bei dangstomos. D.Pūras apgailestauja, kad piktnaudžiaujama universiteto autonomijos principu, neskaidriomis tradicijomis sukaupta galia ir įtaka politikams.

VIDEO: 15min studijoje – apie korupciją VU Medicinos fakultete ir Santaros klinikose prakalbęs psichiatras Dainius Pūras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų