Teisėsauga Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) bei tremtinių organizacijų narį įtaria Rusijai rinkus jautrią, bet ne slaptą informaciją apie Lietuvą.
„Kreipėmės į prokuratūrą, kad patvirtintų viešumoje pasirodžiusio asmens vardą pavardę, ar ta tapatybė to žmogaus, jeigu taip, tai mes imsimės atitinkamų veiksmų – (...) šalinsime iš partijos“, – pirmadienį žurnalistams sakė ji.
„Iš esmės iš karto gali inicijuoti priežiūros komiteto pirmininkas. Aišku, ir skyriaus taryba (...) gali savo ruožtu irgi šalinti. Čia bus minučių, valandų klausimas“, – pridūrė politikė.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, kad E.Manovas į partiją įstojo 2005 metais. Ji teigė su kaltinamuoju bendravusi renginiuose.
„Ypatingo kažkokio intereso, kad klausinėtų, tai ne, bet kad būdavo žmogus (renginiuose – BNS) ir pastebėdavai jį, tai taip“, – teigė laikinoji partijos lyderė.
„Jį atsimetu, nežinau, prieš kokius 15 metų, kai pradėjau aktyviau dirbti su tremtinių organizacijomis“, – pažymėjo ji.
Teisėsauga įtariamojo tapatybės neatskleidžia, jo tapatybę naujienų agentūrai BNS patvirtino šaltiniai.
Prokuratūros teigimu, įtariamasis veikė Rusijos karinės žvalgybos GRU užsakymu ir rinko ją dominančią informaciją. Ikiteisminis tyrimas pradėtas sausį, jis šiuo metu yra baigtas, o byla netrukus keliaus į teismą.
Pasak Valstybės saugumo departamento, įtariamasis rinko ne įslaptintą, tačiau Rusijai aktualią informaciją apie Lietuvą.
Žvalgybinę veiklą Lietuvoje gyvenantis įtariamasis galimai pradėjo nuo 2018 metų, tačiau su juo Rusijos žvalgybos pareigūnai dėl neteisėtos veiklos buvo susitarę jau anksčiau.
Dar anksčiau įtariamas šnipas gyveno Rusijoje, vėliau atvyko į Lietuvą, susikūrė savo tapatybę, įstojo į TS-LKD partiją.
E.Manovas 2011 metais su TS-LKD kandidatavo rinkimuose į Šiaulių miesto tarybą, priklausė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo tarybai.
„Buvo ne pats aktyviausias skyriaus narys, bet vienas iš tų, kurie dalyvavo veiklose“, – sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
E.Manovas yra fotomenininkas, 2014 metais Šiauliuose pristatė savo fotografijų parodą „Lietuva – mano širdyje“.
Anot teisėsaugos, šnipinėjimu įtariamas vyras įvairių renginių metu turėjo priėjimą prie „visų partijos vadovų ir šios partijos veikloje dalyvaujančių valstybės pareigūnų, tačiau susitikimų su jais Seime ir Vyriausybėje nefiksuota.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad teisėsaugai įtariant konservatorių narį šnipinėjant Rusijai, politinė jėga svarstys griežčiau vertinti į partiją stojančius asmenis.