Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 02 11

„Tulpinių“ vila masina ir pirkėjus, ir vagis

Artėjant metui, kai žiaurumu išgarsėjusiems „tulpiniams“ bus skelbiamas teismo nuosprendis, vis labiau domimasi šių žmogžudžių turtu.
„Tulpinių“ gaujos teismas
„Tulpinių“ gaujos teismas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Neįtikimai žiaurios egzekucijos, „Tulpinių“ gaujos vykdytos jų vardu pramintoje viloje, esančioje netoli Panevėžio, nė motais pirkėjams, norintiems tapti šio pastato šeimininkais. Panevėžio rajono Upytės seniūnijos, kurios teritorijoje stovi garsioji vila, seniūnas Albinas Skeiverys LŽ teigė vis dažniau sulaukiantis svečių, ketinančių įsigyti minėtą pastatą. Tikėtina, kad pretendentų nusipirkti šiurpiomis istorijomis apipintą vilą dar pagausės, kai „tulpiniams“ bus paskelbtas galutinis nuosprendis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Tulpinių“ gaujos teismas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Tulpinių“ gaujos teismas

Tapo našta

„Tulpinių“ vila, kitados garsėjusi ne vien prabanga, bet ir žiauriais joje įvykdytais nusikaltimais, šiandien yra nemenka našta Panevėžio rajono savivaldybei. Ji priklauso su šia gauja sieto vyriškio tėvui. Tačiau „tulpinių“ bylą tyrę prokurorai dar 2002-aisiais namą areštavo ir pavedė saugoti Panevėžio rajono savivaldybei. Šis darbas savivaldybei jau kainavo beveik 80 tūkst. litų. „Žinau, jog buvo bandyta atsisakyti svetimo turto saugojimo, bet pasirodė, kad su prokurorais nepasiginčysi“, – kalbėjo A.Skeiverys.

Anot seniūno, gavusi įpareigojimą saugoti vilą savivaldybė šiam darbui samdo vienintelį sargą. Beje, ne taip ir lengva buvo rasti žmogų gaujos turtui saugoti. Nedaug kas norėjo dirbti sargu vietoje, kurioje tiriant „tulpinių“ nusikaltimus iš greta esančio Dubulių tvenkinio buvo ištraukti į statines sugrūsti nužudytų, o vėliau paskandintų viršesniems banditams neįtikusių gaujos narių kūnai. Prastą reputaciją vilai pelnė ir tai, kad tirdami "tulpinių" nusikaltimus pareigūnai vieną po kito pradėjo atkasti nužudytų ir aplinkiniuose miškuose paslėptų žmonių palaikus. Nustatyta, jog šios Panevėžio gaujos nariai atėmė gyvybę net 24 asmenims. Dar ir dabar Dubulių tvenkinio žvejai, parnešę namo laimikį, liūdnai pajuokauja, kad jų sugautos žuvys priėdusios žmogienos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Tulpinių“ gaujos teismas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Tulpinių“ gaujos teismas

Niokoja ir vagys, ir laikas

„Tulpinių“ vilos sargas Raimondas Jasnauskas teigė, jog namo praeitis jo negąsdina, svarbu gerai atlikti darbą. Vyriškis prisipažino, kad dirbdamas vienas neką tegali padaryti, tad pastatas jau ne sykį buvo plėštas. Nors dar patys „tulpiniai“, rūpindamiesi savo saugumu, šią beveik 1,4 hektaro vilos teritoriją aptvėrė didžiule betonine tvora ir įrengė sunkius metalinius vartus, pro šias kliūtis kažkaip prasibraunama. Pavogti stoglangiai, dailylentės, lauko šviestuvai, kiti šiek tiek vertingesni daiktai.

Vilą niokoja ne tik ilgapirščiai, bet ir laikas. Vėtros aplaužė medžius, bėgant metams nugriuvo pavėsinės, sukiužo į Dubulių tvenkinį nutiesti laiptai, apšiuro ir pati vila. Beje, A.Skeiverys pabrėžė, kad pastatas – palyginti naujas. Baigiantis sovietmečiui šioje vietoje tuometis garsus Ėriškių kolūkis, garsėjęs pavyzdiniais kiaulių kompleksais, susirentė pirtį. 1993-iaisiais ji už 20 mln. tuomečių investicinių čekių buvo privatizuota kiaulių augintojų, o dar po metų už 14 tūkst. litų parduota. Namą įsigiję „tulpiniai“ aptvėrė teritoriją, pastatė sargo namelį, šunides, perstatė ir pačią pirtį.

Bandys atgauti pinigus

„Kai „tulpiniams“ bus paskelbtas nuosprendis, tikėtina, jog teismas imsis nagrinėti ir šios vilos likimą“, – teigė Upytės seniūnas. A.Skeiverys užsiminė, jog iš pastato savininko, kad ir kas juo taptų, savivaldybė per teismą bandys išieškoti pinigus, išleistus saugant šį nekilnojamąjį turtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais