Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
09 01

„Turčių vaikų mokyklos“: ką Lietuvai reiškia privataus švietimo bumas?

Privačios mokyklos Lietuvoje ima klestėti. Per dešimt metų jų skaičius beveik patrigubėjo ir toliau sparčiai auga. Ar tokios tendencijos neskatina dar didesnės nelygybės ir atskirties? Ar privačios mokyklos gali piktnaudžiauti savo padėtimi ir nepriimti vaikų su specialiaisiais poreikiais? O gal verta sekti Suomijos pavyzdžiu ir apriboti privačias mokyklas? Apie tai 15min studijoje diskutavo Žinių radijo žurnalistas Aurimas Perednis, laidų vedėjas buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas ir 15min redaktorius Vaidotas Beniušis.
Vaikai
Vaikai / Shutterstock nuotr.

Lietuvoje privačių mokyklų sparčiai daugėja.

Švietimo eksperto Gintaro Sarafino paskelbtais duomenimis, prieš 15 metų nevalstybinėse mokyklose mokėsi vos 0,7 proc. visų Lietuvos moksleivių, prieš penkerius metus – 5 proc., dabar – daugiau nei 8 proc., o po poros metų skaičius perlips 10 procentų.

Tačiau į jas vaikus vesti išgali anaiptol ne visi tėvai – kai kuriose mėnesio kaina viršija 800 eurų.

Statistika ir dabar rodo, kad lietuviai vaikai iš skurdesnių šeimų ir kaimų pasiekia blogesnius rezultatus nei turtingesnių šeimų ir Vilniuje gyvenantys vaikai. Ar privačių mokyklų plėtra neužprogramuos dar didesnės atskirties?

Abu sūnus į privačią mokyklą vedęs A.Valinskas pripažįtsa, kad valstybinėms mokykloms kartais sudėtinga konkuruoti dėl mokytojų su privačiomis įstaigomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos