Daugiau kaip 17 metrų ilgio laivas, pastatytas iš pušies ir ąžuolo, jau nuleistas į vandenį Drevernos mažųjų laivų uoste. Laivadirbiams liko tik uždengti viršutinį denį ir iškelti bures. Tai senovinė plokščiadugnė kuršių valtis, kuria XIX-XX amžiuje buvo gabenami kroviniai. Ją meistrai statė pagal brėžinius ir kadaise šiuose kraštuose gyvenusio laivadirbio Jono Gižo padarytą laivo maketą.
Šitas laivas bus pritaikytas ekspedicijom , plaukiojantis eksponatas ir pagrinde edukacinei veiklai. Edukacinei naujai mūsų paruoštai programai, kuri vadinasi „Žuvies kelias“, – kalbėjo Klaipėdos r. turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
„Mes turėjom išleistą Vokietijoje knygą ir ten aprašytas vienas laivas 30 metrų, tai mes pagal šitą knygą ir statėm. Tiktai tiek, kad pritaikyt reikėjo visus brėžinius jau turimam dydžiui kaip mes statom“, – pasakojo dailidžių dirbtuvių savininkas Vaidotas Bliūdžius.
Anuomet tokie laivai buvo valdomi burėmis, o upėse buvo tempiami nuo kranto. Dabar laive įmontuotas motoras. Šia valtimi žadama plukdyti turistus.
„Šitas laivas bus pritaikytas ekspedicijom ,plaukiojantis eksponatas ir pagrinde edukacinei veiklai. Edukacinei naujai mūsų paruoštai programai, kuri vadinasi „Žuvies kelias“, – kalbėjo Klaipėdos r. turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
Turistai bus supažindinami su krašto laivadirbyystės, žvejybos tradicijomis, kulinariniu paveldu. Laivą jau išbandęs būsimas jo kapitonas sako, kad valdyti tokį laivą nėra lengva. Vienam pakelti burės nepavyks, o dar žadama plukdyti iki 30 žmonių.
Planuojama, kad jau trečiadienį senoviniu laivu į pirmąją ekspediciją Nidoje išplauks būrys moksleivių.