Šių metų sausį Europos kultūros sostinę aplankė 2387 turistai. „Lyginant su praėjusių metų skaičiumi, turistų padaugėjo 300-ais. Proveržio nėra, nors turistų šiek tiek daugiau. Be to, mūsų centre registruojami tik savo transportu ar autobusu atvykstantys užsieniečiai, tad skaičiai gali kisti“, – aiškino Vilniaus turizmo informacijos centro direktorės pavaduotoja Jurgita Stasaitytė.
Žiemą Vilniuje dažniausiai lankosi turistai iš kaimyninių šalių – Rusijos, Lenkijos ar Suomijos. Šiemet labiau pastebimas baltarusių aktyvumas.
Anot jos, nors tikslios statistikos nėra, proveržio nebuvo ir verslo turistų srityje, mat panaikinta dauguma tiesioginių skrydžių į Vilnių. „Užsienio turistai tiesioginį skrydį vertina kaip neatsiejamą kelionės dalį, todėl nenorėdami papildomų problemų persėdinėjant renkasi kitas šalis“, – teigė J.Stasaitytė.
Žiemą Vilniuje dažniausiai lankosi turistai iš kaimyninių šalių – Rusijos, Lenkijos ar Suomijos. Šiemet labiau pastebimas baltarusių aktyvumas.
„Vakariečiai keliones dažniausiai planuoja šiltajam laikotarpiui. Gauname nemažai užklausų elektroniniu paštu – kultūros sostine ir renginiais išties domimasi, todėl vasarą galima tikėtis šiokio tokio antplūdžio“, – prognozavo J.Stasaitytė.
Įprastai Vilnių vasarą per mėnesį aplanko apie 40 tūkst. užsieniečių.
Renginiai – vasarą
Kultūrininkų skaičiavimu renginiai ir reklama užsienyje į Lietuvą bei Vilnių turėjo privilioti apie 10-15 proc. papildomų lankytojų. „Deja, skrydžių bendrovės „flyLAL“ problemos ir sunki ekonominė padėtis gali lūkesčius pakoreguoti“, – apgailestavo „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) projekto atstovas Albertas Barauskas.
Tikimasi, kad turistai noriau lankysis Vilniuje vasarą – tuo laikotarpiu sukoncentruota ir didžioji dalis VEKS renginių.
„Dabar svarbiausia, kad būtų išspręstos susisiekimo ir renginių finansavimo problemos“, – tikino A.Barauskas.
Nutraukti skrydžiai
Finansinių problemų kamuojamai bendrovei „flyLAL“ sustabdžius veiklą, neliko tiesioginių skrydžių į Briuselį, Paryžių ir kitus Europos miestus. Šiuo metu Susisiekimo ministerija ir Tarptautinis Vilniaus oro uostas ieško bendrovių, galinčių atnaujinti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į užsienio miestus. Oro uostas naujus maršrutus atidarančioms oro bendrovėms ketina vienerius metus taikyti 50 proc. tūpimo mokesčio nuolaidą.