Ketvirtadienį Helsinkyje vykusioje spaudos konferencijoje Turkijos diplomatijos vadovas patvirtino šį klausimą prieš porą dienų aptaręs su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliu Landsbergiu.
„Prieš dvi dienas Vilniuje mes aptarėme šį klausimą su Lietuvos užsienio reikalų ministru. Mes esame pasiruošę išplėsti savo paramą ir pasidalyti patirtimi, kaip spręsti šį klausimą“, – sakė M.Cavusoglas.
Jis pažymėjo, kad Turkija turi daug patirties šioje srityje ir yra pasiruošusi pasidalyti ja su Lietuva bei kitomis regiono šalimis, laukiama Lietuvos delegacijos vizito Ankaroje.
Lietuvos užsienio reikalų ministras G.Landsbergis yra sakęs, kad Turkija galėtų padėti nustatyti Baltarusijos ir Lietuvos sieną neteisėtai kertančių migrantų tapatybę, kadangi dauguma žmonių atvyksta per Turkijos oro uostus.
„Didelė dalis, mūsų žiniomis, asmenų patenka būtent per Turkijos oro uostus ir iš Turkijos organizuojamais skrydžiais. Mūsų įsitikinimu, Turkija turi informaciją apie tų žmonių tapatybę. Šiandien žmonių identifikavimas yra vienas didesnių uždavinių, su kuriais susiduria Lietuvos Vyriausybė“, – žurnalistams trečiadienį sakė G.Landsbergis.
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1,5 tūkst. neteisėtų migrantų – šis skaičius yra daugiau kaip aštuoniolika kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus. Tarp jų – daugiausia Irako, Kongo, Kamerūno, Gvinėjos ir Irano piliečių.
Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.
Dėl smarkiai išaugusio migrantų srauto Vyriausybė praėjusią savaitę valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją.