2017 06 08

Turkijos užsienio reikalų ministras vizitą Lietuvoje atideda

Dėl pablogėjusios padėties regione atidedamas birželio 8 dieną planuotas Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Čavušoglu oficialus vizitas Lietuvoje, praneša Užsienio reikalų ministerija.
Mevlutas Cavusoglu
Mevlutas Cavusoglu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Turkijos diplomatijos vadovas telefoninio pokalbio su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi metu atsiprašė dėl būtinybės atidėti vizitą, išreikšdamas norą jį surengti artimiausiu abiem pusėms tinkamu metu.

M.Čavušoglu Lietuvoje taip pat turėjo susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Susitikimuose ketinta aptarti Vilniaus ir Ankaros dvišalius santykius, ekonominį bendradarbiavimą, Europos Sąjungos ir ir Turkijos darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją, santykius su Rusija ir padėtį Ukrainoje.

Turkija pirmadienį paragino spręsti dialogu ginčą tarp Kataro ir kitų arabų valstybių ginčą su Kataru ir pasisiūlė tarpininkauti šiam procesui.

Kataro naujienų agentūra išplatino šalies emyro pareiškimą, kuriame, be kita ko, buvo išreikšta parama Iranui bei judėjimui „Hamas“. Šiuo pareiškimu pasipiktino kelios Persijos įlankos valstybės. Kataro valdžia savo ruožtu pareiškė, kad į agentūros sistemą buvo įsilaužta, o emyras tokių dalykų nesakė.

Pirmadienį Saudo Arabija, Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Bahreinas paskelbė nutraukiantys diplomatinius santykius su Doha. Vėliau prie jų prisijungė ir Jemenas, Maldyvai, Mauricijus ir rytinės Libijos dalies valdžia. Saudo Arabija, vadovaujanti arabų koalicijai, kovojančiai su Jemeno sukilėliais husiais, pareiškė, kad pašalino Katarą iš šios koalicijos.

Šios šalys apkaltino nedidelę Persijos įlankos valstybę remiant ekstremistines grupuotes, įskaitant „Al Qaeda“ ir džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS). Kataras šiuos kaltinimus kategoriškai neigia.

R.Dačkaus nuotr./Prezidentė susitikimas su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlüt Çavuşoğlu
R.Dačkaus nuotr./Prezidentė susitikimas su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlüt Çavuşoğlu

Europos Sąjunga (ES) pastaraisiais metais kritikuoja Turkiją dėl griežtų suvaržymų, kurių imtasi po pernai liepą nepavykusio perversmo. Nerimą ES taip pat kelia balandį Turkijoje įvykęs referendumas, juo nuspręsta išplėsti šalies prezidento Recepo Tayyipo Erdogano galias.

L.Linkevičius paskutinį kartą Turkijoje lankėsi 2016 metų rugpjūtį. Tai buvo pirmasis Europos Sąjungos ar NATO užsienio reikalų ministro vizitas į Turkiją po nepavykusio pučo. Ministras yra sakęs, jog turkai jaučia nuoskaudą, kad sulaukia daug partnerių Vakaruose kritikos, bet mažai palaikymo.

Turkijos užsienio reikalų ministras paskutinį kartą Vilniuje lankėsi 2015 metų balandį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų