Kalnėnuose baigiamas vykdyti dalinai ES lėšomis finansuojamas projektas, pagal kurį į vandens tiekimo sistemą pajungtas dar vienas 212 m gylio artezinis vandens gręžinys ir naujas 500 kubinių metrų talpos geriamojo vandens rezervuaras. Iki rekonstrukcijos 59 arų sklype veikė du arteziniai vandens gręžiniai, žemių pylime buvo įrengti du 100 kubinių metrų talpos vandens rezervuarai.
Po šio darbų etapo Kalnėnų gyventojams vanduo bus tiekiamas iš trijų gręžinių ir laikinai saugomas naujajame 500 kubinių metrų talpos rezervuare. Pilnai užbaigus rekonstrukciją, maždaug po mėnesio, vanduo bus saugomas 700 kubinių metrų talpos rezervuaruose.
Valdas Benkunskas, Vilniaus miesto mero pavaduotojas:
„Geriamojo vandens suvartojimas Vilniuje šiomis dienomis išaugęs vidutiniškai 25 proc., o Kalnėnuose – net 3 kartus. Akivaizdu, kad nauji vandens tiekimo pajėgumai ne tik sumažina vandens tiekimo pertrūkių riziką, bet ir išplečia galimybes tolimesnei plėtrai. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyko paankstinti šiuos darbus ir išspręsti vandens tiekimo sutrikimus nelaukiant vasaros pabaigos, kaip buvo numatyta projekto plane.“
Naujojo rezervuaro pajungimo darbai vyko šiąnakt, o visas Kalnėnų vandenvietės rekonstrukcijos projektas bus visiškai užbaigtas rugpjūtį, kai vandenvietėje bus įrengti ir vandens gerinimo įrenginiai, kuriuose šalinama geležis ir manganas. Įgyvendinus šį rekonstrukcijos projektą, Kalnėnų gyventojai gaus aukščiausios kokybės geriamąjį vandenį, kuris turėtų pilnai patenkinti jų vartojimo poreikius.
„Vilniaus vandenų“ duomenimis, jei paprastai per parą Vilniaus mieste suvartojama apie 90 tūkstančių kubinių metrų vandens, tai šiomis dienomis geriamojo vandens suvartojimas sostinėje išaugo iki 112 tūkstančių kubinių metrų per parą. Sostinės Kalnėnų rajone vandens suvartojimas išaugęs 3 kartus – nuo 300 kubinių metrų per parą iki 900.