2020 04 10

Tyrimas: karantino saviizoliacijos pavyzdingumu lietuviai lenkia kaimynus

47% lietuvių laikosi saviizoliacijos, rodo „Dentsu“ tinklo, Lietuvoje valdančio „Carat“, „Vizeum“ ir „iProspect“ komunikacijos planavimo agentūras, kartu su tyrimų bendrove „Norstat“ šių metų balandžio 1-8 dienomis atlikto tyrimo duomenys. Atsakingiausi – vilniečiai, tarp jų tokių yra net 56%.
Karantinas
Karantinas / 123RF.com nuotr.

Lietuviai yra pavyzdingiausi Baltijos šalių kontekste – Latvijoje ir Estijoje saviizoliacijos atitinkamai laikosi 34% ir 44% gyventojų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tyrimo rezultatai indikuoja ir gerokai labiau suintensyvėjusią prekybą būtiniausiais produktais – net 45% lietuvių pastarosiomis dienomis pirko daugiau maisto produktų nei įprastai. Šiuo rodikliu taip pat lenkiame kaimynus – taip elgėsi 37% latvių ir 38% estų” – teigia Indrė Sandell, „Dentsu Aegis Network” vartotojų tyrimų vadovė. „Tačiau lietuviai yra gerokai atsargesni dėl didesnių pirkinių – 43% juos atidėjo vėlesniam laikui. Kaimyninėse šalyse taip pasielgė tik kas trečias. Todėl tikėtina, kad karantinas Lietuvoje turės didesnę įtaką vidaus paklausos sumažėjimui“.

Internetu pastarosiomis dienomis ką nors pirko 37% lietuvių. Daugiausiai – 18-38 m. amžiaus žmonės – taip elgėsi kas antras iš jų. Tačiau aktyvūs buvo ir gerokai vyresni – net ir 59-74 m. amžiaus kategorijoje tokių buvo 27%. Palyginimui, remiantis tyrimų bendrovės „Kantar“ 2019 m. duomenimis, pernai Lietuvoje bent kartą per savaitę ką nors internetu pirko vidutiniškai 15,3% žmonių, bent 2-3 kartus per mėnesį – 23,3%.

Populiariausios šiuo metu prekės e-prekyboje: elektronikos prietaisai (16%), drabužiai ir maisto produktai (po 13%). 8% respondentų teigė užsisakę maisto į namus iš kavinių ir restoranų.

Taip pat vyksta pokyčiai, susiję ir su žiniasklaidos vartojimu: net 52% augo naršymas naujienų portaluose, 43% – televizijos žiūrėjimas, daugiau kaip trečdaliu ūgtelėjo ir dėmesys vaizdo transliacijoms internete bei naudojimasis socialiniais tinklais. Tačiau ketvirtadaliu krito spaudos skaitomumas.

Karantinas taip pat stipriai paveikė ir žmonių judėjimą: 76% krito naudojimosi viešuoju transportu dažnis, 63% žmonių rečiau vairavo automobilius. Pėsčiomis ar dviračiu rečiau judėjo 27% tokį kelionės būdą paprastai besirenkančių gyventojų.

Šio reprezentatyvaus tyrimo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje buvo apklausti atitinkamai 1001, 1027 ir 1000 18-74 m. amžiaus gyventojų. Visa tyrimo medžiaga publikuojama socialiniame tinkle „LinkedIn“, agentūros „Carat“ paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų