2020 08 23

Tyrimas: viešųjų tualetų aplinka gyventojams ėmė kelti didesnį nerimą

Kasdieniai higienos įpročiai yra vienas svarbiausių kovos su COVID-19 pandemija elementų. Europoje atliktas tarptautinis tyrimas parodė, kad didelė dalis žmonių jaučiasi nesaugūs, kai tenka lankytis įstaigose, kurių tualetai yra nehigieniški. Be to, kaip skelbiama pranešime, 2 iš 5 asmenų nurodė, kad jaučiasi mažiau saugūs įėję į viešąjį tualetą, kuriame yra įrengti automatiniai rankų džiovintuvai.
Tualetas
Tualetas / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Tualetas Higiena

„COVID-19 pandemija atskleidė, kad visi verslai turi prisitaikyti prie naujų higienos standartų. Pavyzdžiui, rankų džiovintuvai iki šiol buvo praktiškas sprendimas, bet dabar tyrimas parodė, kad to nebepakanka. Reikšminga dalis žmonių nurodo, kad rankų džiovintuvai kelia klausimų dėl saugumo. Kartu gauname vis daugiau užklausų dėl popierinių rankšluosčių, nes toks rankų nusausinimo būdas žmonėms tampa labiau priimtinas“, – sako profesionalių higienos priemonių „Essity“ rinkodaros vadovas Alberto Cajiga.

Saugesnis rankų nusausinimas

A.Cajiga atkreipia dėmesį, kad maisto perdirbimo įmonėse, ligoninėse ir kitose įstaigose, kuriose taikomi griežčiausi higienos reikalavimai, popieriniai rankšluosčiai visada buvo vienintelė priimtina rankų džiovinimo priemonė. Rankų džiovintuvų buvo vengiama, nes orą pučiantys įrenginiai, kitaip nei popieriniai rankšluosčiai, paskleidžia daugiau smulkiųjų lašelių, didinančių riziką užsikrėsti virusu.Popieriniai rankšluosčiai, palyginus su kitomis alternatyvomis, nuo delnų paviršiaus padeda panaikinti daugiau bakterijų.

2 iš 5 asmenų nurodė, kad jaučiasi mažiau saugūs įėję į viešąjį tualetą, kuriame yra įrengti automatiniai rankų džiovintuvai.

Bendrovei „Essity“ priklausančio „Tork“ prekės ženklo užsakymu keliose Europos valstybėse atliktas tyrimas parodė, kad dėl viruso grėsmės vis daugiau gyventojų viešiesiems tualetams pradeda kelti tokius pat standartus kaip griežčiausius higienos reikalavimus taikančios įstaigos. Net 80 procentų apklaustųjų nurodė, kad po viruso protrūkio jie tikisi aukštesnių higienos standartų nei prieš protrūkį.

Per apklausą 3 iš 4 žmonių nurodė, kad kavinėse, verslo centruose, prekybos ir pramogų vietose bei kitur esančių viešųjų tualetų patalpose pageidautų rasti būtent popierinių rankšluosčių. 37 proc. apklaustųjų tikino, kad viruso grėsmė lemia, kad šiandien popierinius rankšluosčius jie vertina labiau.

Verslas įgyvendina pokyčius

„Saugios keleivių ir įgulos kelionės yra svarbiausias „Tallink Grupp“ prioritetas. Nuo pasaulinės koronaviruso pandemijos protrūkio pradžios, siekdami užtikrinti aukščiausią keleivių ir įgulų saugumo lygį mūsų laivuose, įdiegėme daug naujų saugos standartų ir procesų, taip pat įgyvendinome keletą konkrečių saugos priemonių, taikomų tiek terminaluose, tiek mūsų laivuose. Šios griežtos saugumo priemonės šiandien jau yra įprastos“, – sako bendrovės „Tallink Grupp“ pirkimų skyriaus vadovė Külli Jürgenson.

123rf.com nuotr./Tualetas
123rf.com nuotr./Tualetas

Pasak K.Jürgenson, organizacija nuosekliai įgyvendino Estijos sveikatos apsaugos departamento rekomendacijas, o laivuose esančioms asmeninės higienos patalpoms buvo skirtas ypatingas dėmesys. „Atliekamos kruopščios ir reguliarios patalpų valymo ir dezinfekavimo procedūros. Laivų tualetuose atsisakėme elektrinių rankų džiovintuvų. Atsižvelgdami Estijos sveikatos apsaugos departamento rekomendacijas, vietoj džiovintuvų įrengėme popierinių rankšluosčių dozatorius. Esame patenkinti, kad klientai suprato pokyčių priežastis ir sklandžiai prisitaikė“, – teigia „Tallink Grupp“ atstovė. Bendrovė ir toliau riboja keleivių skaičių savo keltuose, siekdama išvengti keleivių spūsčių ir užtikrinti vienam asmeniui tenkantį rekomenduojamą plotą.

Degalinių tinklo „Circle K Eesti“ pardavimų plėtros vadovas Rene Juuse įsitikinęs, kad įmonių pastangos padeda suvaldyti viruso plitimą ir prisideda prie visuomenės kovos su pandemija. „Svarbi priemonė siekiant sumažinti viruso plitimą yra dažnas paviršių dezinfekavimas. Žinodami, kad virusas plinta oru, nusprendėme, kad elektriniai rankų džiovintuvai, pučiantys stiprią oro srovę, gali sudaryti sąlygas virusui plisti dar labiau. Todėl protrūkio metu visus elektrinius rankų džiovintuvus išjungėme. Visų degalinių tualetų patalpose įrengėme popierinių rankšluosčių dozatorius“, – patirtimi dalijasi R. Juuse. Be to, buvo pašalinti šiukšliadėžių dangčiai, kad klientai turėtų mažesnį sąlytį su paviršiais.

Būdas išvengti rizikos

Pereidamas prie popierinių rankšluosčių verslas patenkina pasikeitusius vartotojų poreikius. Tuo tarpu paslaugų tiekėjai, kurie savo patalpose negali pasiūlyti alternatyvos rankų džiovintuvams, dėl to rizikuoja patirti nuostolių.

Kas antras apklaustasis nurodė, jog rečiau rinktųsi vietas, kurios neaprūpina popieriniais rankšluosčiais, o 43 proc. respondentų pripažino, kad viešajame tualete jaustųsi nesaugiai, jeigu pastebėtų, kad patalpoje įrengti orą pučiantys rankų džiovintuvai.

„Tork“ užsakymu Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Švedijoje balandį atliktų apklausų rezultatai patvirtino prielaidą, kad dėl išaugusio dėmesio švarai ir higienai pandemijos metu verslai turi prisitaikyti prie naujų, griežtesnių reikalavimų, jeigu siekia išlikti konkurencingi.

Apklausą internetu skirtingose Europos šalyse atliko bendrovė „United Minds“ bendradarbiaudama su įmone CINT. Duomenys buvo surinkti šių metų balandžio 8-13 dienomis, keturiose rinkose: Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Apklausti 4035 respondentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis