Anot priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, sąlygas stengiamasi gerinti: šiemet, gavus didesnį finansavimą, ugniagesius turėtų pasiekti ir nauja apranga. Sulaukus įspėjimo, kad netinkamai dėvint uniformas, pareigūnams bus taikoma tarnybinė atsakomybė, profsąjungos sako pasirengusios ugniagesius ginti net teismuose.
Ugniagesys gelbėtojas Ričardas Gudzinski žmonių gyvybėmis rūpinasi 29 metus, tačiau garbingą amžių išdirbęs ugniagesys po švarku slepia suplėšytą palaidinę.
„Kai kurie pareigūnai nešioja ir savo marškinėlius juodos spalvos, be ženklų. Jeigu nupirksi, sakykime, keletą marškinėlių, neužteks pinigų kažkam, jeigu nupirksi kažkokią vieną striukę, tai reiškia neturėsi marškinėlių“, – sako ugniagesys.
Ugniagesiai gelbėtojai priduria, kad su nusidėvėjusia uniforma reikia dalyvauti ir oficialiuose renginiuose, nes specialiomis išeiginėmis uniformomis, kokias turi kiti pareigūnai, jie nėra aprūpinti.
Vadovybė išplatino raštą, kuriame teigiama, kad uniformos dėvėjimo taisykles pažeidusiems pareigūnams bus taikoma tarnybinė atsakomybė.
Lietuvoje dirba iki 3,5 tūkst. ugniagesių gelbėtojų, kiekvieno jų apsauginė uniforma atsieina apie 800 eurų.