Pareikšti valią iš anksto užsiregistravo kiek daugiau nei 3 tūkst. Ukrainos piliečių.
Balsavimas vyksta puošnioje erdvioje salėje Ukrainos ambasadoje Vilniuje.
Procesą stebi keliolika tautiniais rūbais apsirengusių rinkimų komisijos narių, pačios balsadėžės yra papuoštos Ukrainos herbais, o balsavimo kabinos – geltonomis ir mėlynomis – vėliavos spalvų užuolaidomis.
Diplomatinės atstovybės prieigose budi du Lietuvos policijos pareigūnai.
Iš viso rinkimuose kandidatuoja 39 politikai, tačiau realiausias galimybes patekti į antrąjį turą turi pramogų verslo žvaigždė Volodymyras Zelenskis, perrinkimo siekiantis Petro Porošenka ir buvusi premjerė Julija Tymošenko.
Balsą Vilniuje atidavęs 37-ių Artiomas Trofanovas tikino balsavęs už P.Porošenką.
„Man tinka besitęsianti jo politika, man tinka jo programa, jo veržimasis į Europą. Nematau alternatyvų“, – žurnalistams sakė inžinierius.
Daugelis balsavusiųjų atsisakė įvardyti savo favoritus, bet 31 metų rinkos tyrimų bendrovėje dirbanti Kateryna Sinkevičienė žurnalistams teigė norinti, kad „ir ukrainiečių, ir rusų kalba Ukrainoje egzistuotų“.
„Mes kalbame tiek ukrainiečių, tiek rusų kalbomis ir aš manau, kad kompromisą rasti įmanoma ir visiems įmanoma gyventi patogiai“, – kalbėjo K.Sinkevičienė.
Lietuvos ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus žmona taip pat teigė norinti Ukrainoje taikos, daugiau paramos smulkiajam verslui ir geresnės sveikatos apsaugos.
Rinkimų komisijos atstovas Mykola Dziadzinas BNS sakė, kad 2014-aisiais per Ukrainos prezidento rinkimus Lietuvoje balsavo 177 šalies piliečiai, o šiemet tiek pat žmonių nubalsavo per pirmas kelias rinkimų valandas.
Tai yra kiek daugiau nei 5 proc. užsiregistravusiųjų balsuoti. Tokie duomenys atspindi, kaip auga ukrainiečių bendruomenė Lietuvoje.
Statistikai pernai imigrantais pripažino beveik 6 tūkstančius ukrainiečių. Tai reiškia, kad Lietuvoje jie gyvena ilgiau nei metus.
Laikinam darbui į Lietuvą 2018 metais atvyko daugiau nei 31 tūkstantis ukrainiečių.