Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 06 11

Ukrainos vicepremjeras dėkoja Lietuvai už pastangas priimant Ukrainą į Europos šeimą

Į Vilnių sekmadienio pavakarę atskridęs Ukrainos vicepremjeras Stepanas Kubivas dėkoja Lietuvai už Ukrainos palaikymą bei „priėmimą į Europietišką šeimą“.
Stepanas Kubivas
Stepanas Kubivas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Viza Ukraina

S.Kubivas į Vilnių atvyko ne su diplomatiniu, o su paprastu biometriniu pasu – šis dokumentas nuo sekmadienio leidžia vykti Ukrainos piliečiams į Europos Sąjungos (ES) šalis be vizų. Anot jo, patikrinimo procedūra Vilniaus oro uosto pasienio poste praėjo be jokių kliūčiu, per keletą minučių.

„Bevizis režimas man ir visai Ukrainos tautai reiškia grįžimą namo. Tai reiškia, kad esame laukiami (...), reiškia galimybę žmonėms realizuoti savo europietiškas vertybes. Tai yra naujų galimybių kūrimas žmonėms ir verslui, tai yra sovietinės istorijos užbaigimas ir bendros europietiškos, ukrainietiškos, lietuviškos, jūsų krašto, istorijos pradžia“, – žurnalistams sakė Ukrainos vicepremjeras.

Kartu su S.Kubivu į Lietuvos sostinę keleiviniu reisu atvyko kultūros ministras Jevhenijus Niščiukas, tai pat keliasdešimt ukrainiečių.

S.Kubivas, dalyvavęs Maidano protestuose, sakė norintis padėkoti Lietuvai už ištikimą palaikymą pabrėždamas, kad Lietuvos vadovai ir žmonės Ukrainą „priėmė į Europietišką šeimą“.

„Aš, kaip buvęs Euromaidano komendantas, noriu padėkoti Lietuvos žmonėms už palaikymą, padėkoti jūsų valdžiai, kuri palaikė mus sunkiu metu, už tai, kad padeda Ukrainai ir po Maidano, mūsų kovoje su agresoriumi – Rusija, – sakė jis. – Esame vienos tėvynės viena šeima“.

Kiek anksčiau Vilniuje nusileido lėktuvas su 180-čia Ukrainiečių. Tai buvo vienas iš dviejų specialių Ukrainos oro linijų reisų, skirtų bevizio režimo pradžiai – kitas skrydis organizuotas į Briuselį.

Sekmadienį įsigaliojęs bevizis režimas suteikia teisę ukrainiečiams iki 90 dienų keliauti į visas ES šalis, išskyrus Airiją ir Britaniją, taip pat į Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją. Jis galioja biometrinius pasus turintiems Ukrainos piliečiams, įskaitant gyvenančius Rusijos aneksuotame Kryme ir Rusijos remiamų separatistų užimtuose rytų Ukrainos regionuose.

Kai kurie diplomatai viliasi, kad naujoji tvarka paskatins glaudesnius užimtų teritorijų ryšius su likusia Ukraina. Kiti mano, kad niekas iš esmės nesikeis, nes vietiniams turėti du ar tris pasus jau seniai yra kasdienybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų