Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 24

UNESCO atstovai: uosto infrastruktūra gali pasitarnauti gamtosaugai

Uosto direkcijoje lankėsi Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato bei Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovai, kuriems pristatyti Klaipėdos uosto plėtros planai bei vizijos.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

„Mums yra svarbu, kad uostas būtų vystomas darniai, vadovaujantis visais teisės aktais. Kovoti su pasekmėmis – ne mūsų principas, reikia išvengti pasekmių. Jeigu norime išlikti konkurencingi, mums svarbu ne tik gyliai, bet ir naujos teritorijos, turime užtikrinti saugią infrastruktūrą“, – kalbėdamas apie uosto plėtros svarbą pabrėžė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Pabrėžiama, kad uosto infrastruktūra gali netgi pasitarnauti gamtosauginiams procesams. Kaip teigiamas veiksnys kranto linijai, anot A. Vaitkaus, yra pietinis molas, o ateityje pailgintas molų konstruktyvas leis dar labiau apsaugoti krantą nuo erozijos. Svečiams pristatyti uosto vartų rekonstrukcijos planai, plėtros galimybės pietinėje dalyje bei išorinio uosto perspektyvos.

„Svarbu, kad būtų atliktos visos būtinos procedūros, kurios reglamentuotų planuojamos plėtros sprendinių galimą poveikį saugomų teritorijų ir kultūros paveldo vertingosioms savybėms“, – teigė Asta Junevičienė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė.

Supažindinti su plėtros planais ir vizijomis UNESCO atstovai patikino neįžvelgiantys, kad uosto plėtra gali padaryti neigiamą įtaką paveldo vertingosioms savybėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų