Pirmajame ture pergalei reikiamų 29 balsų nesurinko nė vienas kandidatas. Didžiausio palaikymo sulaukė Egipto kultūros ministras Faroukas Hosny, už kurį ketvirtadienio vakarą Paryžiuje balsavo 22 UNESCO vykdomosios tarybos atstovai.
Iš viso galimi penki balsavimo turai.
Lietuvos diplomatai pabrėžia, kad pirmajame balsavimo ture valstybės vykdo iš anksto duotus politinius įsipareigojimus, todėl vėlesniuose balsavimuose situacija gali labai keistis.Pirminiais duomenimis, I.Marčiulionytė aplenkė tris kandidatus. Iš viso Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) vadovo posto siekia devyni kandidatai.
Apžvalgininkų rimčiausia Egipto atstovo konkurente laikyta eurokomisarė Benito Ferrero-Waldner surinko septynis balsus, į priekį praleidusi vienu balsu daugiau gavusią buvusią Bulgarijos užsienio reikalų ministrę Iriną Bokovą.
Istorija rodo, kad slaptų balsavimų rezultatai kartais būna labai netikėti. Buvęs generalinis direktorius Federico Mayor Zaragoza per pirmąjį balsavimo turą surinko vos tris balsus, bet buvo išrinktas generaliniu direktoriumi.
Lietuvos diplomatai pabrėžia, kad pirmajame balsavimo ture valstybės vykdo iš anksto duotus politinius įsipareigojimus, todėl vėlesniuose balsavimuose situacija gali labai keistis.
Renkant generalinį direktorių, iš Europos Sąjungos valstybių balsuoja Prancūzija, Vokietija, Italija, Graikija, Liuksemburgas, Lietuva, Bulgarija, Vengrija, Portugalija ir Ispanija, savo balsą atiduoda ir Norvegija.
UNESCO yra universali Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta iškart po Antrojo pasaulinio karo – 1945 m. lapkričio mėn. UNESCO savo veikla siekia prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo stiprinimo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse.
Lietuvos ambasadorė UNESCO I.Marčiulionytė yra bendra trijų Baltijos šalių kandidatė.