Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 03 25

Uosto direkcijos laivo „Smiltė“ komanda išgelbėjo į uosto akvatoriją įkritusį žvejį

Gelbėti žmonių gyvybes Klaipėdos uosto akvatorijoje – nėra kasdienybė. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos locmaninio katerio „Smiltė“ komandos dėka stintas gaudęs žvejys gali švęsti antrą savo gimtadienį, rašoma Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pranešime žiniasklaidai.
Žilvinas Pundzius, Sergejus Čeredničenko
Žilvinas Pundzius, Sergejus Čeredničenko / Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.
Temos: 2 Uostas Žvejyba

Beprasidedanti naktinė darbo pamaina katerio „Smiltė“ kapitonui Žilvinui Pundziui ir jūreiviui-motoristui Sergejui Čeredničenkai nebuvo eilinė. Iš laivyno bazės kateriu išplaukę pasiimti iš jūros locmaną, kuris išvedė iš uosto laivą, vyrai ties naująja Smiltynės perkėla, Smiltynės pusėje pastebėjo žmonių susibūrimą.

„Nedelsdami pasukome ten, pašvietę su paieškos prožektoriumi pamatėme, kad vandenyje yra žmogus. Vandens temperatūra buvo 2–3 laipsniai, o išbūti tokiame vandenyje galima iki 15 minučių. Gal dėl to, kad žvejai skęstančiajam buvo numetę virvę, į kurią įsikibęs jis laikėsi, – dar nebuvo praradęs tiek daug jėgų, tačiau jau buvo ties riba“, – pasakoja pamainos kapitonas Žilvinas Pundzius.

Vyrai sako, kad laiko faktorius čia buvo ypač svarbus. O pačių žvejų pastangos ištraukti į vandenį įkritusį stintautoją buvo bergždžios.

„Žmogus apsirengęs žieminiais rūbais, su guminiais batais, jau išbuvęs apie 15 minučių vandenyje – rūbai buvo permirkę, dėl to svoris buvo tikrai didelis. Tad iškelti ant krantinės, kurios aukštis toje vietoje siekia apie 3 metrus, be specialios gelbėjimo kilpos tiesiog neįmanoma. O mūsų kateryje yra gelbėjimo rampa, kurią nuleidome į vandenį ir ištraukėme nelaimėlį. Žmogui tiesiog pasisekė, kad taip sureagavome. Viskas vyko labai greitai“, – sako jūreivis motoristas Sergej Čeredničenko.

Per bemaž keturias penkias minutes žvejį pavyko ištraukti ir nugabenti į Klaipėdos pusę, kur persikelti į Smiltynę laukė iškviesti gelbėtojai ir medikų komanda. Išgelbėtas vyras nedelsiant buvo perduotas medikams.

„Tai yra mūsų pareiga ir kiekvieno piliečio atsakomybė padėti gelbėti gyvybę. Taip būtų sureagavę ir kiti mūsų kolegos“, – sako Ž.Pundzius.

„Manau, kad kiekvienas taip pasielgtų. Žmogų ištiko nelaimė, reikia padėti, nepraeiti pro šalį. Iš patirties žinome, kad kiekviena minutė yra be galo svarbi“, – antrina S.Čeredničenko.

Organizuoti uosto akvatorijoje laivų ir žmonių gelbėjimo darbus yra viena iš Uosto direkcijos funkcijų. Laimei, žmonių gelbėjimo operacijos nėra tokios dažnos. Pernai Uosto direkcijos darbuotojai į pagalbą skęstančiam žvejui skubėjo vieną kartą, užpernai dalyvauta dviejose skendusiųjų paieškos operacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais