2021 07 12 /18:46

Lietuva sveikina Moldovą parlamento rinkimuose pasirinkus proeuropietišką kelią

Lietuva sveikina Moldovą išankstiniuose parlamento rinkimuose pasirinkus proeuropietišką kelią. „Lietuva sveikina Moldovos žmones savo balsavimu išreiškusius aiškų pasirinkimą už savo šalies demokratinę ir Europinę ateitį ir tolesnį reformų kursą“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Maia Sandu
Maia Sandu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo ruožtu Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Moldovos vadovę Maią Sandu jos partijai užtikrintai laimėjus parlamento rinkimus.

„Tai įtikinama demokratijos pergalė, rodanti Moldovos žmonių pasiryžimą eiti europiniu ir reformų keliu. Tikiu, kad naujoji valdžia pritrauks kompetentingų ir stiprių žmonų, gebančių įgyvendinti jūsų šaliai svarbias reformas“, – sakė G.Nausėda.

Kaip rodo negalutiniai balsų skaičiavimo duomenys, Moldovos prezidentės Maios Sandu proeuropietiška centro dešiniųjų partija „Veiksmas ir solidarumas“ (PAS) per savaitgalį vykusius rinkimus užsitikrino aiškią daugumą parlamente.

Pirmadienį Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad PAS surinko apie 52,72 proc. balsų, o prorusišką Komunistų ir socialistų bloką palaikė kiek daugiau kaip 27,24 proc. rinkėjų. Trečiąja į parlamentą patekusia politine jėga tapo prorusiška partija „Sor“, vadovaujama į užsienį pasitraukusio verslininko Ilano Soro ir gavusi apie 5,75 proc. balsų.

Komisija nurodė, kad šie rezultatai buvo gauti suskaičiavus 99,86 proc. balsalapių. Rinkėjų aktyvumas 2,6 mln. gyventojų turinčioje Moldovoje siekė 48,41 procento.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti su nauja Moldovos vyriausybe ir toliau dalintis patirtimi bei teikti paramą reformų ir šalies transformacijos kelyje.

„Lietuva tvirtai remia Moldovos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir Moldovos žmonių pasirinktą integracijos į Europos Sąjungą kelią“, – rašo URM.

Galutiniais rezultatai turėtų būti paskelbti iki liepos 19 dienos. Jeigu būtų gauta skundų, Konstitucinis Teismas juos turėtų išnagrinėti iki liepos 25-osios.

Moldovoje, kuri yra įsispraudusi tarp Ukrainos ir NATO narės Rumunijos, nuo seno vyrauja dvi priešingos stovyklos: pritariančiųjų glaudesniems ryšiams su Europos Sąjunga ir visų pirma Rumunija, ir besikabinančiųjų į sovietinių laikų santykius su Maskva.

Į Europos Sąjungą Moldovą atvesdinti norinti M.Sandu lapkritį įveikė Kremliaus remiamą tuometinį valstybės vadovą Igorį Dodoną, pažadėjusi kovoti su korupcija vienoje skurdžiausių Europos šalių.

I. Dodonui ištikimiems įstatymų leidėjams trukdant M.Sandu ištesėti duotus pažadus įgyvendinti reformas, buvusi Pasaulio Banko ekonomistė balandį paleido parlamentą ir paskelbė pirmalaikius rinkimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų