Festivalio rengėjai buvo suplanavę, jog į Klaipėdą atvyksiantis menininkas iš Italijos Romos Tellas išpieš greta piliavietės stovinčią per sovietmetį pastatytą sporto salę.
Tačiau menininkui atvykus ir apžiūrėjus statinį, paaiškėjo, jog jis – netinkamas ir dėl techninių kliūčių nepavyks įgyvendinti sumanymo. Žinodami, kad menininkas yra suplanavęs skrydį į Australiją ir viešnagės Lietuvoje nepavyks pratęsti, festivalio organizatoriai skubiai ieškojo įvairių išeičių.
Drauge su menininku jie nusprendė, jog puikiausia vieta – piliavietės siena. Tačiau buvo savaitgalis ir leidimo iš valdininkų gauti jie nesugebėjo.
Kaip 15min teigė festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė, buvo įvertintos visos rizikos. „Paprastai leidimui gauti gali prireikti ir 3 mėnesių. Mes žinojome, kiek trunka biurokratinės procedūros, todėl priimdami sprendimą įvertinome rizikas ir neneigiame šio nelegalaus elgesio“, – teigė ji portalui.
Jūrinius motyvus savo darbuose naudojantis menininkas sieną išmargino vandens burbuliukus primenančiais ornamentais. „Šis menininkas kiekvienai konkrečiai vietai sukuria konceptualų darbą“, – paaiškino Ū.Ambrasaitė.
„EDIT Klaipėda Street Art“ yra vienas iš „Lietuvos kultūros sostinės“ projektų, iš Klaipėdos miesto savivaldybės gavęs beveik 40 tūkst. eurų.
Festivalio rengėjai Klaipėdoje ketina surengti diskusiją dėl šios situacijos.
Savivaldybės Viešosios tvarkos sergėtojai įsitikinę, jog piešinys nuo sienos turi būti pašalintas ir skyrė festivalio organizatoriams įspėjimą bei reikalavimą per mėnesį pašalinti piešinį.
Į piešinį dėmesį atkreipė ir Kultūros paveldo departamento specialistai. Klaipėdos tarybos narys, departamento inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas surašė apžiūros aktą, laukiama sprendimo dėl nuobaudos. Bauda gali siekti 300–560 eurų.
„Situacija tokia: piliavietė yra saugotinas objektas, tačiau bunkeris, kurio siena išpiešta, – ne. Todėl kreipėmės į Statybų inspekciją. Laukiame jų verdikto“, – aiškino inspektorius.