15min apie šią situaciją rašė, kad teritorijos savininkė UAB „Pregora“ buvo gavusi leidimą tvarkyti želdinius šioje vietoje, tačiau gyventojai buvo įsitikinę, kad tai daroma netinkamai. Visų pirma, saugotini medžiai turėtų būti perkeliami, o jie tiesiog kertami. Tyrimo ėmėsi aplinkosaugininkai.
Pirmadienį AAD pranešė, kad atliekant tyrimą nustatyta, kad įmonei priklausančiame privačiame žemės sklype buvo planuojamos statybos.
„Įmonė turėjo leidimą medžius perkelti į kitą vietą, tačiau neturėjo teisės medžius išskirsti. Taigi medžiai buvo pašalinti neturint savivaldybės vykdomosios institucijos išduoto leidimo kirsti želdinius, taip pažeidžiant Želdynų įstatymo 13 straipsnio nuostatas.
Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims gresia bauda nuo 240 iki 900 eurų ir reiks atlyginti aplinkai padarytą žalą – 11 143 eurų“, – teigiama pranešime.
Svarbu
Norint įsitikinti, ar privačiame žemės sklype augantis želdinys nėra priskirtas saugotinam, kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų pasitikrinti Vyriausybės patvirtintame kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams, sąraše. Jame nurodyta, kokioje vietoje, kokios rūšies ir kokių skersmens bei aukščio parametrų želdiniai priskiriami saugotiniems.
Leidimas kirsti, perkelti ar intensyviai genėti medį ar krūmą reikalingas ir saugotiniems želdiniams, augantiems privačiuose sklypuose. Tokius leidimus išduoda Savivaldybės.
Atsakomybė
Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad neteisėtas saugotinų medžių naikinimas užtraukia baudą asmenims nuo 180 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 240 iki 900 eurų. Taip pat skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala už iškirstus želdinius.
Be baudos, už neteisėtai sunaikintą želdinį teks atlyginti padarytą žalą, kuri, priklausomai nuo medžio rūšies, siekia nuo 5 iki 20 eurų už kiekvieną nupjauto medžio kelmo skersmens centimetrą. Žalos suma, priklausomai nuo pašalinto medžio augimo vietos, gali būti padidinta iki kelių kartų.