Apžiūrėdami ūkines patalpas, pareigūnai rado statomąjį tinklą, didesnio nei leistina dydžio bučių, žeberklą ir tris kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti.
Parodyti, kas laikoma šaldiklyje, asmuo vengė, bet jį atidarę aplinkosaugininkai rado tris anksčiau nudurtas ir užšaldytas lašišas.
Atliekant tyrimą nustatyta, kad lašišos buvo neteisėtai pagautos saugomoje teritorijoje – Veiviržo ichtiologiniame draustinyje. Aplinkosaugininkai primena, kad tais atvejais, kai žuvys pagaunamos ichtiologiniuose draustiniuose, aplinkai padaryta žala trigubinama.
„Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai ir ateityje koncentruosis ne tik į pavienius baudimus, bet nuoseklius ir sistemingus šiurkščių pažeidimų išaiškinimus. Siekiame, kad šių pažeidimų mažėtų ir žuvų ištekliai būtų gausesni“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė.
Nors asmuo šį šiurkštų žvejybos pažeidimą padarė anksčiau, jam gresia administracinė atsakomybė ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 8 730 eurų, o už neteisėtą žvejybą asmeniui gresia bauda iki 300 eurų. Neteisėtas kilpų ir draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymas pažeidėjui dar kainuos iki 860 eurų. Taip pat paimti neleistini žvejybos ir medžioklės įrankiai bei neteisėtai sugautos žuvys.
Aplinkosaugininkai primena, kad atsakingiems žvejams svarbu vadovautis mėgėjų žvejybos kalendoriumi – jį rasite čia.