Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 08 05

Užsieniečių registracijos centras Pabradėje bus atnaujintas už 1 mln. eurų

Už Europos grąžinimo fondo lėšas gerinamos sulaikytų ir Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintų užsieniečių buitis bei sąlygos.
Šiuo metu VSAT Užsieniečių registracijos centre ramu.
Užsieniečių registracijos centras / 15min.lt/Vidmanto Balkūno nuotr.

Planuojama, kad visi remonto darbai kainuos daugiau nei 1 mln. 187 tūkst. eurų, dauguma darbų jau atlikta.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), šiuo metu užbaigtas URC esančio užsieniečių bendrabučio remonto darbų trečiasis etapas. Jo metu dviejuose Pabradėje esančio pastato aukštuose pakeistos grindys, durys, sutvarkytos ir patobulintos šildymo bei vėdinimo ir vandentiekio bei kanalizacijos sistemos, atlikti elektros instaliacijos ir apdailos darbai, išardytos senos ir sumūrytos naujos pertvaros. Taip pat įrengti šilumos tiekimo, vandentiekio ir nuotekų kanalizacijos įvadai bei šiluminis punktas.

Remonto darbai kainavo beveik 481 tūkst. eurų, atliko bendrovės „Stamena“ ir „Termotaupa“.

URC Pabradėje – vienintelis centras Lietuvoje, skirtas laikyti sulaikytus neteisėtai esančius ar neteisėtai atvykusius į Lietuvą užsieniečius, taip pat apgyvendinti prieglobsčio prašytojus

Anksčiau sutvarkyta dalis gyvenamųjų bei socialinio darbo patalpų, bendrabučio stogas, išmontuotos kai kurios pasenusios ir nereikalingos konstrukcijos, pakeisti langai, mineralinės vatos plokštėmis apšildytas pastato fasadas.

Pirmo ir antro etapo darbai kainavo per 272 tūkst. eurų.

Ketvirtojo etapo darbus planuojama pradėti 2017 metais. Tuomet pirmame URC bendrabučio aukšte bus keičiamos grindys, durys, tvarkomos šildymo bei vėdinimo ir vandentiekio bei kanalizacijos sistemos, vykdomi elektros instaliacijos ir apdailos darbai. Šie darbai turėtų kainuoti daugiau nei 434 tūkst. eurų.

URC Pabradėje – vienintelis centras Lietuvoje, skirtas laikyti sulaikytus neteisėtai esančius ar neteisėtai atvykusius į Lietuvą užsieniečius, taip pat apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymų dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu.

Nuo pat centro įkūrimo 1996 metais iki 2013 metų pradžios jame gyveno 75 valstybių piliečiai, o centre dirbantys pareigūnai iki tol parengė dokumentus bei organizavo 4 061 asmens išsiuntimą į 70 pasaulio šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos