„Lietuvos ir diasporos ryšių stiprinimas yra strateginės svarbos uždavinys. Siekdami atliepti įvairialypės Lietuvos diasporos poreikius ir sėkmingai įgyvendinti santykių su užsienio lietuviais politiką, turime prisidėti visi – valstybės institucijos, nevyriausybinės organizacijos, privataus sektoriaus atstovai, savivaldybės ir, svarbiausia, užsienio lietuviai“, – teigė A.Skaisgirytė–Liauškienė.
Ji pažymėjo, kad būtina ieškoti naujų būdų, padėsiančių Lietuvos diasporai įsitraukti į valstybės gyvenimą, nes senieji ne visuomet efektyvūs.
„Esame diasporinė tauta, tačiau skirtumas tarp ankstesnių emigracijos bangų ir šiandienos yra tas, kad dabartinė situacija kelia ne tik iššūkius, bet ir atveria visiškai naujas galimybes užsienio lietuviams bendrauti, įsitraukti į valstybės ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą, aktyviai dalyvauti kuriant šiandienos ir ateities Lietuvą“, – sakė viceministrė.
Pristatydama „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą, kertinėmis Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo priemonėmis ji įvardijo diasporos profesionalų tinklo plėtotę, pastaruoju metu pagreitį įgaunančias mentorystės ir užsienio lietuvių stažuočių Lietuvoje programas, suteikiančias galimybę „protų nutekėjimą“ paversti produktyviu „protų apykaitos“ procesu.
A.Skaisgirytė–Liauškienė paragino užsienio lietuvius aktyviai dalyvauti rugsėjį Čikagoje vyksiančiame ketvirtajame Pasaulio lietuvių ekonomikos forume.
PLB atstovams ji padėkojo už ilgametę veiklą puoselėjant lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas, reikšmingą indėlį į Lietuvos valstybingumo stiprinimą ir palinkėjo priimti globalaus pasaulio iššūkius, savo veiklą grindžiant ambicingomis idėjoms bei novatoriškomis iniciatyvomis ir įtraukiant į ją kiekvieną besijaučiantį lietuviu.
Rugpjūčio 7–10 d. Vilniuje rengiamame PLB Seime dalyvauja 150 delegatų iš daugiau kaip 40 valstybių veikiančių lietuvių bendruomenių.
Pirmasis PLB Seimas 1958 m. sušauktas Niujorke. Čia priimta PLB konstitucija ir išrinkta pirmoji valdyba. Vėliau renginys kas penkerius metus pakaitomis vykdavo JAV ir Kanadoje. Nuo 2000-ųjų Seimas kas trejus metus posėdžiauja Vilniuje.